Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наводнени свещите на 1,6 16V. Работи мах на 3-и цилиндра.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наводнени свещите на 1,6 16V. Работи мах на 3-и цилиндра.

    Как да махна мизериите между половините на капака на двата вала ако не с водна струя? Оставих колата да съхне 12 часа. Явно не е било достатъчно. Отидох на работа без проблем, но после двигателя се е затоплил, нещо са се отпуснали свещите и се е просмукала вода. Запалих да се пребирам и на половината път към къщи взе да кашля, да бръмчи насечено, да губи мощтност и едва се прибрах на полу-съединител последните 2-3 км (но не можех да отбия поради задръстването). За да не я изгаса, и за да изхвърли водата я изфорсирах леко на светофара но в огледалата видях пушек като от изгорено масло. Сега съм пеша защото и тази сутрин побръмваше на пресекулки и ме е страх да не е влязла вода под буталата. Решил съм да сменям маслото и свещите, но за всеки случай искам да питам как да изкарам клечките и листата от мястото покрай свещите за да не паднат вътре боклуците докато вадя свещи от мястото им. Какво друго да проверя? Компресии? Накакви други поразии може ли да съм направил?
    Brava

    #2
    Със сгъстен въздух от компресор ще почистиш идеално отворите за свещите.На първата гумаджийница можеш да свършиш това.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами нали си ги измил вече - трябва да е чисто. Вода няма как да влезе в двигателя. Най-вероятно вода е влязла в лулите на свещите. Издърпай ги, изсуши ги и ще се оправи.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Подсуших но не се оправя - вместо да каже бръм - тя само буботи. С какъв ключ мога да бръкна до там за да развия свещите и да ги зачистя? Тези удължители заедно с нов комплект кабели ли се продават?
        Brava

        Коментар


          #5
          Дори не иска да запали вече. Може ли да е от нещо друго? И докато въртя на стартер светва лампата на инжекторите вместо да запали.
          Brava

          Коментар


            #6
            Ако приемем, че проблема е от миенето - няма какво да стане освен намокряне на електрическите вериги, или разкачане на някакви жици, три по-невнимателна работа.Ако проблема е от друго - тогава минаваш по стандартната верига - Има ли гориво? Има ли искра? Искрата в правилният момент ли се подава? и т.н.Ако не си силен в самостоятелните ремонти, най-добре я заведи на диагностика. Там ще могат да видят и какви грешки дава компютъра.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Двигателя ли води на баня ,че стана така колега
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Да от миенето тръгна всичко. Мислех, че цяла нощ съхнене ще е достатъчна, и дори цял ден след това пак е седяла докато съм на работа и чак на път за вкъщи взе да се инати (24 часа след мокренето, и наистина джвакаха лулите на свещите но ги подсуших и пак не се оправи). Може да съм намокрил и това от което идват кабелите за свещите - една кутия до еку-то. Гориво има. Ако и довечера не я подкарам, ще мисля кого да извикам да ме тегли до сервиз.
                Brava

                Коментар


                  #9
                  глух ключ 16 мм трябва за тамhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=7794
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    niq написа:
                    Дори не иска да запали вече. Може ли да е от нещо друго? И докато въртя на стартер светва лампата на инжекторите вместо да запали.
                    Ако не отбираш от електрики тъси помощ от приятел или отиваш в сервиз.Има вероятност да е станал пробив вече в лулата и следва подмяна с нова или изрязване на прогорения участък за временно докато се подмени.А свещитите е малко вероятно да ти направят такава мизерия и то точно когато си мил двигателя.
                    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                    http://vbox7.com/play:124bedab

                    Коментар


                      #11
                      Поостъргах тук-там, оставих още една нощ да съхне но този път разглобено и се оправи. Явно наистина се е затваряла веригата още над свещите отвън по двигателя и вобще не е имало ток за искра.
                      Brava

                      Коментар


                        #12
                        niq написа:
                        Поостъргах тук-там, оставих още една нощ да съхне но този път разглобено и се оправи. Явно наистина се е затваряла веригата още над свещите отвън по двигателя и вобще не е имало ток за искра.
                        Е ми
                        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                        http://vbox7.com/play:124bedab

                        Коментар

                        Working...
                        X