Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормална ли е тази температура?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормална ли е тази температура?

    Това е на извънградско с скорост 120км/ч.Нормална ли е тази температура или съм за термостат?Снимката е от тази неделя навън беше около 18-20 градуса.
    Punto 1.4 gt

    #2
    Re: Нормална ли е тази температура?

    jblmusic написа:
    Това е на извънградско с скорост 120км/ч.Нормална ли е тази температура или съм за термостат?Снимката е от тази неделя навън беше около 18-20 градуса.
    Според мен абсолютно правилно си се самодиагностицирал... и ако не го смениш, ноември ще стане по-лошо!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      благодаря за бързия отговор дано да е това че датчика за температурата си го смених миналата седмица понеже лъжеше компютъра че е по студен двигателя
      Punto 1.4 gt

      Коментар


        #4
        Абе незнам, аз вчера пътувах извънградско - 300 километра и през цялото време температурата ми беше малко над нулата - въобще не се покачи повече. Иначе пробвах парното и си духаше топло, също така и разхода ми не беше голям - 6.8/100. Какво означава това, и аз ли имам някакъв проблем?

        Коментар


          #5
          Колега това там кадето пише "C" не е нулата ,а е около 50-55 градуса
          Punto 1.4 gt

          Коментар


            #6
            бре при бързо каране и навън ако е студено пада малко стрелката но на гт-то не му го знам къде му е нормалното да ти кажа
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              И аз съм в същото положение. Стрелката на температурата седи в нормално положение за загрял двигател единствено в големите жеги. Иначе паднат ли малко температурите не дига повече от второто деление. Но наистина зимата парното си бачкаше нормално. 3-4 мин след палене си духаше вече топло. Разхода ми е нормален. Незнам дали това е проблем с термостата. В смисъл дали има някаква опасност след като в системата нещо не е наред и не се отчита правилна температураот. Има ли опасност прегряване или висок разход в моя случай или просто датчика не отчита правилно а системата си работи... Да добавя в големите жеги градско като я понапъна температурата дори се дига над нормалното и включва перката.
              Fiat Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                нещо подобно е, стрелката стои горе долу на такава позиция, незнам колко градуса е там

                Коментар


                  #9
                  Добре де аз пак да питам защото не разбирам много. Каква е опасноста в това положение. При условие, че перката на колата се включва според мен нормално в смисъл когато е необходимо, парно има и разхода не мисля че е завишен.
                  Fiat Punto 1.7TD

                  Коментар


                    #10
                    Щом не ти загрява и разхода ти се струва нормален остава уреда който отчита на таблото да е повреден.Сега ще питаш откъде знам че не загрява щом уреда на таблото не работи?Ако колата е загряла уреда ти показва че всичко е нормално и ти си караш нали знаеш какво става.

                    Коментар


                      #11
                      Ето една от подобните теми:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...asc&highlight=Накратко - същите симптоми, смяна на термостата, ефект нулев. Затова питам. Не ми се дават 100 кинта за нищо. Явно доста хора имат този проблем. Нека някой който се е справил да сподели.
                      Fiat Punto 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        Браво, бе, вчера се изръсих 85лв. за нов термостат, заради същите симптоми, и сега какво - "ефект нулев"??? Ще го сменя все пак. Дано да не е нулев ефекта.
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Rokambol написа:
                          Браво, бе, вчера се изръсих 85лв. за нов термостат, заради същите симптоми, и сега какво - "ефект нулев"??? Ще го сменя все пак. Дано да не е нулев ефекта.
                          Да не забравиш да пишеш за резултата в темата. Дано при тебе да се раши проблема.
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            Rokambol написа:
                            Браво, бе, вчера се изръсих 85лв. за нов термостат, заради същите симптоми, и сега какво - "ефект нулев"??? Ще го сменя все пак. Дано да не е нулев ефекта.
                            Странно,нов термостат!? И няма ефект, студени, топли водни съединения... пак си е отворен и минава през големия кръг?
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              jblmusic написа:
                              благодаря за бързия отговор дано да е това че датчика за температурата си го смених миналата седмица понеже лъжеше компютъра че е по студен двигателя
                              Това вече е друго, сигурен ли си, че датчика за температура не е в конфликт с уреда на таблото.Просто да е с друго съпротивление и поради това да не отчита вярно.Какъв датчик сложи?
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X