Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръжда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръжда

    На Пунтото ми преди време забелязох, че е избила ръжда на тавана до антената. Има две три малки петънца(1-2mm). Едното по голямото е точно пред мястото за закрепяне на антената на ръба до предното стъкло. Малко странно място за ръжда но... Мога ли по някакъв начин на спра "заразата". Притеснявам се да не стане по зле положението.
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Има окислители за ръжда.Капни върху ръждата и остави да престои поне 4-5 часа.Имай впредвид, че колата трябва да е суха и е желателно да избереш ден, в който да не вали.В противен случай дъжда ще отмие киселината и нищо не става.Когато сложиш окислителя ръждата ще има кафяв цвят.В края на процеса, ако всичко е ок ръждата трябва да има бял или сив цвят Айде бягай сега до магазина
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Само да допълня, че тези окислители или преобразуватели е*ават мамата на боята на колата, така че - внимателно !
      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

      Коментар


        #4
        Я кажете, къде и какво точно да търся/питам, че не съм много в час от къде може да се купи. Ако ме ориентирате и за цената... ... ще гледам да не уливам много
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #5
          Ми как къде бе човек...АвтомагазинМагазин за бои и лаковеИ други такива подобни.Точно място и адрес не знам.Ако някой колега знае нека каже.Цената не е повече от 5 лв.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Бърза консервация на ръждясал метал - намазваш със олио и го оставяш. Хубаво е да е сухо поне 1..2 денонощия. През това време олиото изсъхва и на това мясно няма да ръждяса никога. Ако в последствие искаш да го боядисваш ще трябва да се почисти със шкурка, да се грундира и т.н. - стандартната процедура.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Слав написа:
              Ми как къде бе човек...АвтомагазинМагазин за бои и лаковеИ други такива подобни.Точно място и адрес не знам.Ако някой колега знае нека каже.Цената не е повече от 5 лв.
              Ясно, това е...
              Fiat Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                Влизаш в първата срещната железария и си купувашпреобразувател на ръжда, цената е около 1.50 лв. за 200мл.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  След преобразувател за ръжда е добре да се проведе допълнителна антикорозионна обработка - поне антикорозионен грунд. Иначе ще избие пак.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Препоръчам магазините "Рикорди" ООД на Барзов.София бул. "Мадрид" 29 тел.: 943 71 67Материалите (химикалите) са много качествени. След обработка с такъв един колега кара колата си вече 2-ра година без боя!?
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар

                    Working...
                    X