Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стържещ звук?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стържещ звук?

    Проблемът е следния: откъм предно ляво колело се чува шум като от стържене. Случва се само когато въртя волана наляво или когато ползвам спирачка ( но не винаги ). Вчера свалих колелото -видими проблеми няма ( май ще трябва скоро да сменям накладки, но това надали е причина за шума ). Някой има ли идея каква може да е причината?
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    #2
    може като навиваш волана ако ти е усукан маркуча и завиеш да го навива и да ти прави налягане на спирачката и накладката опира
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Може и лагер да е!

      Коментар


        #4
        И аз чувам някакъв шум от същото място понякога.. и ме съмнява, че е от лагерите.. Ако някой е имал този проблем и се е справил с него да каже тайната..
        Fiat Brava SX 1.6 16v '98

        Коментар


          #5
          При мене също има подобно нещо но не е при навиване на волана. чува се като центробежно съскане/стържене и ми прилича като да не отделят добре спирачките. На моменти звука се усилваше...Появи се миналата седмица(2-3 дена карах така) а сега изчезна от самосебе си. Незнам дали е от спирачките, по скоро не, защото при натискане на педала на спирачките звука не изчезваше. Спираше когато колата спреше напълно. Звука е от предна лява гума също. Незнам лагери ли е нещо... не разбирам от коли..
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Според мен стърженето което чувате е от предпазната ламарина от вътрешната страна на диска. Може някой майстор леко да я е изкривил и при пълен завой и натоварване на гумата тази ламаринка да стърже. Аз имах този проблем преди 3 дена. Сменяха ми лагер на главината и се появи този звук. Натиснете ламаринката навътре от към горния край и би трябвало да спре.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Вижте тема: Майстора не ми каза от какво е било стърженето http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=9952
              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

              Коментар


                #8
                хуу ама предпазната ламарина е закачена за шенкела така че се движи с него естествено и няма никакъв шанс да опре където и да е
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Шума може да идва от сух шарнир. През бабуни стърже ли?
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Не. На бабуби бе. Стърже най-често при спиране съчетано със завъртане на волана на ляво. Но понякога стърже и само при остър ляв завой.Но и това не го прави постоянно.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      И при мен беше точно така. На зад също не стържеше, и на право с висока скорост спираше да допира.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        niko_ymn написа:
                        И при мен беше точно така. На зад също не стържеше, и на право с висока скорост спираше да допира.
                        Струвамисе, че това ще е проблемът и при мен. Обаче какви са тези водачи и къде трабва да сложа шайбите???
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Не знам. Аз така и не разбрах защото майстора не ми каза.
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар

                          Working...
                          X