Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спрей за джанти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спрей за джанти?

    Имам едни железни джанти в гаража, бели (сиви) на цвят. Проблемът е, че са доста ръждясали, особено от вътрешната страна.Та въпроса ми е какво да напрявя, за да им докарам малко търговски вид.Четох в една от темите на колегата soulkeeper, че ги е търкал с нещо и ги е пръскал със спрей! Но не разбрах каква е марка и цената им!? А и там ставаше въпрос за алуминиево джанти! Не знам дали тук ще стане по този начин?
    Space Star 1.9 DID

    #2
    днеска го правих това упражнение точно с железни джанти.мойте са от типо обаче ръждасали бяха доста като ми ги подариха и направих следното.купуваш от практикер Dupli color 1 спрей 400мл шприц кит и 1 спрей пак dupli color само че 600мл (понеже се слагат повече слоеве от боята).търкаш с едра шкурка Р80 примерно и минаваш с телена четка на бормашината след това.пръскаш 1 или 2 ръце шприц кит.чакаш да изсъхне около 10 мин и тогава 3-4 ръце от боята.ефекта е повече от добър.спрейовете излизат около 15 лв двата и гарантирано ще ти стигнат.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Re: Спрей за джанти?

      Roko написа:
      Имам едни железни джанти в гаража, бели (сиви) на цвят. Проблемът е, че са доста ръждясали, особено от вътрешната страна.
      Преобразувател на ръжда - цена 1.50лв за 200мл.Върши уникална работа, хич не си губи времето да търкаш.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Re: Спрей за джанти?

        trace написа:
        Преобразувател на ръжда - цена 1.50лв за 200мл.Върши уникална работа, хич не си губи времето да търкаш.
        Подкрепям с 3 ръце Пръскаш навдякъде с пулверизатор, чакаш 24 часа и след това боя!

        Коментар


          #5
          Чак сега видях, че имало такава тема в "Често задавани...": http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15708
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            Чак сега видях, че имало такава тема в "Често задавани...": http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15708
            Аз точно от тази тема взех идеята и го направих по долу горе едентичен начин. А за железни джанти смятам че с раждопреобразовател , след това едно хубаво измиване , малко търкане с по- едра шкурка за да може да хване шприц кита( както ти каза колегата взимаш си шприц кит на спрей) една ръка с него да покрие добре и отгоре спрея с боята( аз си го взех моя от багира , отиваш и казваш за какво ти трябва и какъв цвят и те ти дават). Няколко ръце със спрея с боята и си готов. Ако искаш да стане добре взимаш си и лак пръскаш няколко ръце с него зада може да запечата боята и става супер.
            FIAT - TIPO 2.0i.е

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички!Остава да намеря време и да се заема с тази процедура!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                И като си говорим за разкрасяване на джанти, някой има ли препоръка за място, където правят прахово боядисване и да имат песъкоструйка?Все ми се струва че това е най-доброто решение за възстановяване на една метална джанта
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  А има ли проблем ако малко от препарата дето маха ръждата попадне на гумата? Демек задълже ли е да свалям гума?
                  Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                  MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                  Engine Stamp: 176B9.000
                  Version Code: 176BV
                  Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                  Коментар


                    #10
                    аз не мисля че има проблем.Той разтваря ръжда не гума.това е според мене де
                    Фиат Крома 1.9 16v+
                    Фиат Браво 1.6 16v
                    Фиат Мареа 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      А какво съдържа преобразувателят на ръжда?

                      Коментар


                        #12
                        Предполагам, че ще има проблем за гумата. Ръждопреобразувателя е много агресивен. Цапал съм си ръцете с него и много щипе, сърби и кожата леко се подува и много се зачервява. Така че не бих ти препоръчал да мацаш гумите с него, особено ако мислиш тези гуми да ги караш.

                        Коментар


                          #13
                          Humppa написа:
                          Предполагам, че ще има проблем за гумата. Ръждопреобразувателя е много агресивен. Цапал съм си ръцете с него и много щипе, сърби и кожата леко се подува и много се зачервява. Така че не бих ти препоръчал да мацаш гумите с него, особено ако мислиш тези гуми да ги караш.
                          Да, преобразувателя на ръжда е фосфорна киселина. Изчакайте преобразувателя да си свърши работата - на местата на ръждата се появават бели петна и след това измийте добре с вода. В зависимост от степента на корозия след обработката остава неравна повърхност и за оптимален ефект трябва с нещо да се запълни. Чак тогава вече е ред на боята. Обаче, ако ще слагате тасове от последната операция няма нужда - едва ли някой ще се навира да гледа джантата зад таса!
                          Брава 1.6 16V ELX
                          Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                          Коментар


                            #14
                            Ами колеги миналата седмица свърших тази работа!Резултата беше задоволителен! И днес гумите отлетяха за Варна с един Голф 2! Честито на новия им собственик. На въпроса дали преобразувателя вреди на гумата? Отговора ми е НЕ! Но остава малка бяла следа, там където е ръба на джантата.Преди да намажа два пъти с преобразувател, първо ги минах много добре с телената четка поствена на дрелката!След това ги измих добре! И на следващия ден дойде ред на спрея Dupli Color за 7 лв. Стигна ми точно за 4-те джанти - пръснах ги 3 пъти от двете страни. Не използвах шприц-кит и затова станаха малко груби, ама...Благодаря Ви отнова за отговорите! :D
                            Прикачени файлове
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар


                              #15
                              Ами не е зле, обаче резултата няма да е много траен.Първо че телената четка не може да почисти навсякъде, после и боядисването със спрей е колкото да не е без хич...Да не говорим за изгубеното време.Аз обаче намерих място с пясъкоструйка и камера за прахово боядисване та оставих 2 за проба.Е направо не можах да си позная джантите!Взех ги в събота и съм направо възхитен от резултата.Утре ще ги обуя с 2 гуми и ще цъкна няколко снимки.Мислех че цена от 97лв за 4 бр. 15" джанти е малко висока, обаче това което за направили с тях е страхотно.Има варианти за гланц / мат, черно или сребристо...Професионална работа на пичовете, евала!Дотолкова съм доволен, че оставих и малко повече та да се почерпят
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X