Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прекъсване фабричен касетофон браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прекъсване фабричен касетофон браво

    откакто си смених стария фабричен касетофон на бравото с ЧИСТО НОВ пак фабричен, но с рдс и т.н. има някаква мизерия- прекъсва отвреме на време, като прекъсването е все едно губи + за 1-2 секунди, но не е това, защото се случва и на място, дори и при изгасен двигател и съответно липса на вибрации. има ли някаква функция това радио примерно като му е слаб сигнала вместо да пращи да заглушава станцията/като телевизорите- при липса на сигнал автоматично заглушава звука да не ти пращи/? и 2- я въпрос има ли слабо място бравото с антената на покрива, някъде кофти връзка в плафона, ако оттам се вижда въобще антената? горе я почистих и оправих перфектно, махах капачето, но по-натам по веригата очевидно нещо куца, понякога ми шуми раиото в града
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Станцията, която слушаш запаметил ли си я или просто я пускаш на търсене и слушаш каквото намери? Питам защото един колега по същата причина, че прекъсва за 1-2 секунди беше тръгнал да си връща новия плеър. В сервиза му казали да си запамети станциите които слуша, защото като е дадено на АУТО отвреме на време радиото се опитва да намери по-добър сигнал и прекъсва за малко.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Станцията е запаметена на RDS1, но му липсва DX не знам защо. Със стария нямаше такъв проблем
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Радиоприемниците с RDS имат функция която при слаб сигнал се опитва да намери радиото на друга честота. Нарича се AF (Alternate Frequencies). Работи на следния принцип: RDS-а освен информация за името на станцията носи и друга информация - AF (честотите може да са няколко), PI (Идентификационен номер), TA, TP ...Та в момента в които сигнала стане по-слаб от зададено ниво апаратчето проверява какво има на AF честотите и ако намери станция със същия PI и с по-добър сигнал автоматично преминава на него. При евтините устроиства това търсене е съпроводено от прекъсане на сигнала за 2-3 секунди. При някои скъпи модели това прекъсване го няма (не знам защо ... предполагам, че може да има нещо като втори тунер, които да се грижи за търсенето на станциите, докато основния си свири). Решението - изключва се AF и прекъсването изчезва (ако това е причината де).Трябва обаче да се има предвид, че това което съм написал по-горе е по принцип. Никога не съм имал оригинален касетофон на Фиат с РДС и не знам дали може да се изключва АФ, как се държи при търсене и т.н.
        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

        Коментар


          #5
          и при мен е такане можах да открия как да го оправяили е настройката за която говори колегата, или си е повредавече не ползвам RDS, а FM и така "реших" проблема :D
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            kkp написа:
            Радиоприемниците с RDS имат функция която при слаб сигнал се опитва да намери радиото на друга честота. Нарича се AF (Alternate Frequencies). Работи на следния принцип: RDS-а освен информация за името на станцията носи и друга информация - AF (честотите може да са няколко), PI (Идентификационен номер), TA, TP ...Та в момента в които сигнала стане по-слаб от зададено ниво апаратчето проверява какво има на AF честотите и ако намери станция със същия PI и с по-добър сигнал автоматично преминава на него. При евтините устроиства това търсене е съпроводено от прекъсане на сигнала за 2-3 секунди. При някои скъпи модели това прекъсване го няма (не знам защо ... предполагам, че може да има нещо като втори тунер, които да се грижи за търсенето на станциите, докато основния си свири). Решението - изключва се AF и прекъсването изчезва (ако това е причината де).Трябва обаче да се има предвид, че това което съм написал по-горе е по принцип. Никога не съм имал оригинален касетофон на Фиат с РДС и не знам дали може да се изключва АФ, как се държи при търсене и т.н.
            мисля, че това е отговора. аз това и подозирах в първия пост, някакво заглушаване при слаб сигнал. сега остава да разберем как се изключва това АФ. все пак нали затова имам рдс да си го позлвам, ако може добре, ако не и аз минавам на ФМ
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              хайде ще черпим , ако е това :D натиска се ТР за 3 секунди като се пусне бутона, трябва да изпише AF OFFhttp://www.bravo-guide.co.uk/images/audio/audio.pdfстраница 118
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                ще да е това отговора. мерси на колегите!
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  при мен не се получииска CODEа аз го нямамно ми си струва че не е така работатаза тази проста функция не ме вярва да иска код
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Модела ти същия ли е?
                    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                    Коментар


                      #11
                      според линка е същиятно на външен вид не е такъв - AD182H eпак е РДСсега гледах книжката на италианскитова със задържането на ТР е за нещо друго
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        при мен нищо не стана с това задържане на ТП. просто минава в решим тп след като го пусна
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Търсете другаде как се изключва AF на вашите радиа.
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар


                            #14
                            и при мене беше така, направо се изкривих докато разбера коя функция какво означава. значи за да търси последователно станциите, трябва intelligent search да е OFF, за целта натиска се стрелката нагоре или надолу на радиото и се задържа, докатосе появи IS -- , отпуска се и ако се появи IS OFF, значи е ок, акло се появи IS ON, процедурата се прави пак, и на втория път IS вече е OFF. после за да има DX на екрана, трябва да се влезе в EXPERT, от там да се избере LOC OFF или LOC ON, не помня кое беше... има едно BDLY - то означава Boost DeLaYима едно REG - според инструкциите чрез него автоматично се сменя станцията ако е с лош сигнал. сега съм LOC ON и REG OFF, и радиото спря да ми прескача. а дори и да прескочи, връща същата честота.

                            Коментар


                              #15
                              това радио не е като нашите
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X