Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа 1.8 16V придърпва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа 1.8 16V придърпва

    Здравейте отново.Имам много странен проблем, който ту се появява ту изчезва и не мога да разбера на какво се дължи.Колата я взехме на скоро и изглежда в много добро състояние.Сменни са Ремъците маслени въздушни филтри ролки и т.н. Пали от раз.Върви перфектно.Но от време на време се появява едно много странно придърпване при подаване на газ.Когато е студена върви напълно нормално.Не съм напълно сигурен но мисля, че проблема може да идва от температурата.Първо че е с италиански датчик, който е за по-горещ климат и колата държи по студена температура- на първото деление,при дълго градско каране качва и на второто.Второ че това придърпване се получава точно преди да се качи на първото деление.Малко след като стигне първото деление и се оправя.Придърпването все едно никога го е имало.Днес дори в един момент започна да върви като спъната и повече от 120 на магистралата не можа да вдигне.Угасихме я.Постоя малко- придърпването все още го имаше и след някой друг километър изчезна.Не мога да разбера от какво е.На връщжане от Бургас към Ямбол като беше студена както обикновенно нямаше проблем.по едно време придърпа за около 20 секунди и след това чак да края вървя страхотно.Понякога се появява понякога не и не мога да си обясня възможно ли е това да се дължи на температурата или е нещо друго.

    #2
    Някакви идеи?

    Коментар


      #3
      да, смени си термостата да ти загряваколата добре и после отново търси пробле, след като сега не загрява въобще до работната си температура няма как да разбереш нищо- всички датчици подават сигнали, че коалат е студена и се вдигат оборотите/така да се каже смукач/, подава се повече гориво
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Предполагам, че правилно си ме разбрал за температурата- говорих за първото деление след нулата.И каква е нормалната работна температура на колата?На кое деление трябва да стои при извънградско каране?Защото в града си загрява добре.

        Коментар


          #5
          ами не знам показанието на твоето табло как е точно, аз съм с браво и при мен стрлакта е над средата във всички случай. а в града като загрее как се държи и ти сигурен ли си, че наистина загрява? как разбираш, включва перка или гледат датчика на таблото или пипаш радиатор как???
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Абе тия придърпвания обикновено се дължат или на температурен датчик (синия) или на ТПС, а твойта имаше май и дебитомер - може и от него да е . Ама ако наистина не ти загрява до средата - смени си термостата и виж какво става.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Yavor написа:
              Абе тия придърпвания обикновено се дължат или на температурен датчик (синия) или на ТПС, а твойта имаше май и дебитомер - може и от него да е . Ама ако наистина не ти загрява до средата - смени си термостата и виж какво става.
              и аз предполагам темп датчика
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                При мен е същата история, само че не толкова често като при колегата, но термостата ми не затваря със сигурност. Сега, в тези студове и след 50км извънградско не може да мръдне повече от втората черта, т.е. 50-60°С. цената на термостата за нашите двигатели е 85лв. (АлАуто) Днес се изръсих, но още не съм го сменил.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар

                Working...
                X