Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна ми едновременно аербега и инжекциона ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна ми едновременно аербега и инжекциона ???

    Вчера като се пребирах от работа и бях паркирал на един много голям баир и паля колата изчаквам лампичките да изгаснат запали нормално и започнах да правя маневри да изкарам колата и ми светнаха едновременно лампите на аербега и на инжекциона и колата загуби мощност трябваше да тръгвам с повече газ от обикновенно , веднага я изгасих и я запалих отново и проблема изчезна , имах около 10 литра бензин в резервоара , възможно ли е като се е наклонила колата и нещо да е засмукала въздух и за това да се е получило така ??? Ако някой може да помогне ще бъда много благодарен !!!
    FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

    #2
    Може би не и е достигнал бензин и за лампата на инжектора е възможно въпреки че помпата си върши работата,нали е за това,но за еърбега е доста странно.Иди да му направат една бързичка диагностика.Все пак това е Браво не Лада
    FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
    FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
    LANCIA Ypsilon Elefantino blu
    http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
    http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

    Коментар


      #3
      Някъде във форума бях чел, че разни търговци на Италианските автомобили, на които им свети лампата на еърбега "връзват" кабелчетата заедно с тази на инжекциона, така че да светва за малко и след това да угасва -при стартиране. Е да ама за това трябва да гледаме при покупка, угасването на двата вида лампи трябва да е последователно. Та мисълта ми е дали си забелязал как е било преди? Ако ти е светнала лампата на инжекцията съответно светва и другата. Мисля че ми разбираш писаното?
      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
      Porsche 944 S2
      http://www.valmcrae.snimka.bg/
      http://vbox7.com/user:val_mcrae
      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

      Коментар


        #4
        май е имало намеса от някой недобросъвестен джамбазиндай на контакт и виж как гаснат лампите на възглавниците и инжекционаако загаснат едновременно - имаш проблеми с възглавницитеа причината за светването е била лампата на инжекциона - и на мен ми се е случвало веднъж, когато имах малко гориво
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Като дам на контакт светват едновременно инжекциона и аербега и след една две секунди изгасват заедно и двете , това означава ли че не ми работят аербеците ???
          FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

          Коментар


            #6
            Щом светлините изгасват - значи всичко е ОК според компютъра. Погледни на вратичката на жабката от вътрешната страна - пише дата - тази дата е за проверка на еърбезите. По принцип е 10 години от производството на автомобила. Светлинните индикации по арматурното табло са за това - да ти сигнализират, че нещо не е в ред. Щом нямаш постоянно светеща индикация - всичко е ОК.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Лампата за еърбега изгасва (последна), доста по-късно от тази за инжекциона!Малко преди тази за еърбега изгасва тази за ABS-a!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Щом светлините изгасват - значи всичко е ОК според компютъра. Погледни на вратичката на жабката от вътрешната страна - пише дата - тази дата е за проверка на еърбезите. По принцип е 10 години от производството на автомобила. Светлинните индикации по арматурното табло са за това - да ти сигнализират, че нещо не е в ред. Щом нямаш постоянно светеща индикация - всичко е ОК.
                не е такаима намесаима проблем с възглавниците
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Roko написа:
                  Лампата за еърбега изгасва (последна), доста по-късно от тази за инжекциона!Малко преди тази за еърбега изгасва тази за ABS-a!
                  при мене първо изгасва лампата за кода после за ABS и след тях инжекциона и аербега , това означава ли че имам проблеми и с ABS ....
                  FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

                  Коментар


                    #10
                    metall11 написа:
                    Roko написа:
                    Лампата за еърбега изгасва (последна), доста по-късно от тази за инжекциона!Малко преди тази за еърбега изгасва тази за ABS-a!
                    при мене първо изгасва лампата за кода после за ABS и след тях инжекциона и аербега , това означава ли че имам проблеми и с ABS ....
                    Нямаш проблем с ABS-a! И при мен е така. Тази вечер ги проследих коя, след коя угасват! Така е както си ги описал!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Roko написа:
                      metall11 написа:
                      Roko написа:
                      Лампата за еърбега изгасва (последна), доста по-късно от тази за инжекциона!Малко преди тази за еърбега изгасва тази за ABS-a!
                      при мене първо изгасва лампата за кода после за ABS и след тях инжекциона и аербега , това означава ли че имам проблеми и с ABS ....
                      Нямаш проблем с ABS-a! И при мен е така. Тази вечер ги проследих коя, след коя угасват! Така е както си ги описал!
                      Е това е добра новина , благодаря много за бързия отговор !!!
                      FIAT BRAVO 2.0 20 HGT

                      Коментар

                      Working...
                      X