Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скорости проблем.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скорости проблем.

    Здравеите, наложи ми се да навъртя около 900 км за 1 ден със Уното (София-Бургас-Китен-София) но на излизане от магистралта посока Бургас чух страннен шум от към скоросната кутия и то само на 5 -та предавка. Влязох в първия сервиз в село Богомилово ако не се лъжа, там установих че семеринга на полуоската от дясната страна изпуска много масло. Нямах време за смяна на семеринг и се наложи само да се налее масло доляхме 2 литра (кутията събира 2.8л)Но виенето си остана ... При всички полужения вътре е станало мазало. Скоростите включват но се чува виене при по висока скорост от 90-100 км/ч . На няколко пъти спирах и лягах под колата със ключ 17 и отвивах и проверявах нивото на маслото в кутията. Има си масло но виенето си остана . Както и да е мъника ме докара до вкъщи и съм му адски благодарен. Искам да ми препоръчате място където оправят скорости(специализиран сервиз за скорости)И сам мога да си ги оправя , но още от техникума мразя скорости.... , много зъбчатки много нещо. А и не намирам информация за тази кутия.
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    #2
    Re: Скорости проблем.

    HCO написа:
    Здравеите, наложи ми се да навъртя около 900 км за 1 ден със Уното (София-Бургас-Китен-София) но на излизане от магистралта посока Бургас чух страннен шум от към скоросната кутия и то само на 5 -та предавка. Влязох в първия сервиз в село Богомилово ако не се лъжа, там установих че семеринга на полуоската от дясната страна изпуска много масло. Нямах време за смяна на семеринг и се наложи само да се налее масло доляхме 2 литра (кутията събира 2.8л)Но виенето си остана ... При всички полужения вътре е станало мазало. Скоростите включват но се чува виене при по висока скорост от 90-100 км/ч . На няколко пъти спирах и лягах под колата със ключ 17 и отвивах и проверявах нивото на маслото в кутията. Има си масло но виенето си остана . Както и да е мъника ме докара до вкъщи и съм му адски благодарен. Искам да ми препоръчате място където оправят скорости(специализиран сервиз за скорости)И сам мога да си ги оправя , но още от техникума мразя скорости.... , много зъбчатки много нещо. А и не намирам информация за тази кутия.
    Най-вероятно кутията е работила с малко масло и петата скорост в такива случаи е най-уязвима, предполагам лагер!Ако си техничар, предполагам, че ще можеш и сам да се справиш, понеже по петата може да се работи и без сваляне на кутията!

    Коментар


      #3
      Да ясно ми е че при повечето коли не се налага демонтаж на ск.кутия, а само сваляне на капака за 5-та предавка и всичко се вижда. Но вече кутията е тотална щета, днеска на тръгване от Божурище и неможах да включа нито една предавка , със мъки влезе 2-ра и така си я закарах до сервиза. В понеделник живот и здраве ще се цепи кутията и ще се умува какво да се прави.А от къде ли ще намеря части за нея един бог знае.
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар

      Working...
      X