Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене от двигателя Пунто 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене от двигателя Пунто 2

    Колеги, колата е Пунто 2, 2002г., двигателя е 1,2 8 клапана, 188А4000. Проблема се състои в това, че единствено на студен двигател и до 2500-2600 оборота се чува силно високочестотно виене от двигателя. Чува се при празен ход и се увеличава с вдигането на оборотите до достигане на 2500-2600 и след това изчезва. Когато колата загрее също изчезва. Двигателя също така леко притися докато е студен, падат му оборотите и на няколко пъти дори ми загасва. Първото ми предположение беше водна помпа, ама тя трябва да вие постоянно. Ако някой е имал подобен проблем или има някакви предположения ще съм благодарен ако сподели.
    1995 Lancia Dedra 2000 16VT SW Integrale
    2005 Lancia Musa 1,4 16V DFN
    2000 Lancia Lybra SW 2,0 20V Comfortronic
    2002 Alfa Romeo 147 Selespeed
    2008 Fiat Panda Climbing

    #2
    Re: Виене от двигателя Пунто 2

    subarkata написа:
    Колеги, колата е Пунто 2, 2002г., двигателя е 1,2 8 клапана, 188А4000. Проблема се състои в това, че единствено на студен двигател и до 2500-2600 оборота се чува силно високочестотно виене от двигателя. Чува се при празен ход и се увеличава с вдигането на оборотите до достигане на 2500-2600 и след това изчезва. Когато колата загрее също изчезва. Двигателя също така леко притися докато е студен, падат му оборотите и на няколко пъти дори ми загасва. Първото ми предположение беше водна помпа, ама тя трябва да вие постоянно. Ако някой е имал подобен проблем или има някакви предположения ще съм благодарен ако сподели.
    Ами остава да е агренажна ролка, тя поне е евтина и с нея може първо да се направи опит, помпата обикновенно първо теква!Друго на което можеш да обърниш внимание е динамото - сваляш му ремъка и слушаш за същия звук!

    Коментар


      #3
      ехее, аз си мислех, че само моето пунто има такъв проблем ... Въпросната ролка е сменена и това виене вече не се получава ... Сега ми вие само ремъка на динамото, защото още не е сменен, а явно е за смяна ... Мисля, че и твоят проблем ще е от ролката, защото на мен ми беше много странно ...А това за оборотите защо е така ? Моята не е гаснела, но по някой път като дам газ до край оборотите падат до 500-600 докато успее да зацепи ... като тръгвам първо припомпвам леко газта, защото много бавно вдига оборотите в началото ... А на сестра ми полото направо ме уплаши, докато пипна педала на газта вече на 3000-4000 оборота, а докато го пусна вече паднали на 1000 Дано проблема да е дребен ...

      Коментар

      Working...
      X