Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Принудително изхвърлен антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    значи покачването е такова че започва да излиза от разширителния съд и ако не се угаси колата....
    Марея 1,8 16V

    Коментар


      #17
      При мен на Брава 1.6 имаше подобен проблем. Значи на 2 пъти ми изхвърли антифриз през разширителния съд и то го забелязвах при спиране на колата.В разширителния съд бълбука все едно антифриза ври, а показанията на температурата бяха в границите. Правеше го рядко - иначе всичко изглеждаше нормално и перката се включваше.Също така забелях и сериозно повишаване на нивото в разширителния съд.Усъмних се за гарнитура - отидох в един сервиз и там мерихме на каква температура се включва перката - всичко окпровериха и за изгорели газове в охладителната система - няма. Оказа се пукната капачка на разширителния съд и не задържа - смених я и от тогава проблеми нямам ...
      FIAT Brava 1.6 16v '97

      Коментар


        #18
        Днес стигнаха до гарнитурата на главата...оказа се че на едно място пропуска......шлайф на главата и утре я събират.Своевреммено ще пиша какво ще се случи след събирането........
        Марея 1,8 16V

        Коментар


          #19
          eman написа:
          Сигурно си прав-но колата е на майстор и каквото каже той.....дето се вика това е.Но проблема да качва течност в казанчето е притеснителен.
          Вземи и отвори капачката на казанчето и помириши вътре дане се окаже най-баналния проблем.Да влиза газ от изпарителя в охладителната система и да ти прави въздушна възглавница.Ако антифриза ти мирише на газ процедурата ти е ясна.
          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


          http://vbox7.com/play:124bedab

          Коментар


            #20
            принудително изхвърл.на антифриз

            колеги ако разрешите и аз да дам моят съвет 1-елеминира се изпарителя(спира се газта от бутилката спомоща на крана (или се прави байпас на изпарителя по този начин подгряващата вода на малкият кръг е елиминирана ключат за управление е на газ-бензин работили без да надува антифриза значи изтървали гумички на изпарителя.Това може да се провери и при студен двигател отваряш капачката на радиатора и с запалка гори ли изпарител е .Ивсичко останало колегите го описват като по книга .Поздрави на всички и успех .Денчо

            Коментар


              #21
              Колеги,най накрая колата тръгна-ама само на газ-сменени шумящи ролки, водна помпа,пистов ремък-двигателя работи добре-но проблем с работата на бензин-веднага след като изхвърли антифриза-забелязах че не иска да пали на бензин(дотагава палеше от раз)-върти стартера и накрая забие някак си-така няколко пъти като стане-запалва тръгвам и колата неще да върви-гасне-минавам на газ никакъв проблем.Провериха ми налягането на помпата-било по малко от необходимото-но все пак.Някои има ли идея къде да търся проблема
              Марея 1,8 16V

              Коментар


                #22
                Да добавя-вече ми свети лампата на инжекциона постоянно и на диагностика каза че е датчик фаза-изчиства се грешката и след известно време на каране пак се появява.
                Марея 1,8 16V

                Коментар

                Working...
                X