Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Различен размер на предни и задни гуми.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Различен размер на предни и задни гуми.

    Някой от вас комбинирал ли е различни размери предни и задни гуми /задни 165/65/R14 и предни 170/65/R14 или задни 165/65/R14 и предни 165/70/R14/. Дали колата е по-нестабилна така или разликата би довела до проблеми с предницата и т.н.?
    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

    #2
    Re: Различен размер на предни и задни гуми.

    jsp написа:
    Някой от вас комбинирал ли е различни размери предни и задни гуми /задни 165/65/R14 и предни 170/65/R14 или задни 165/65/R14 и предни 165/70/R14/. Дали колата е по-нестабилна така или разликата би довела до проблеми с предницата и т.н.?
    Преди време цяла година карах отпред с 165/70/14,а отзад 165/65/14-просто така се случи.Никакви дертове-разликата е много малка.Само ,че километража почва да те лъже с 3 км.на 100 км пробег.
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    Коментар


      #3
      сега съм с различниотпред 175/65/14отзад 175/70/14по-големите отзад защото отпред опират на завой в пластмасовия кожух
      Tipo 1.6 [149C2046]

      Коментар


        #4
        Отпред сложи по ниските иначе изглежда малко грозничко.И ако ме питаш най добре е с възможно по височки макар че любителите на високи скорости и рязко влизане в завой ще ме оборят.Омръзнало ми е при маневри в някоя по стръмна или разкопана улица все да ми опира предната броня в асфалта или там каквото и да е.Няма да описвам от дупки колко пъти съм кривил джанта.Така че по добре всичките 165/70/14
        АЛ.ПЕТРОВ
        FIAT PUNTO 1.2 8V

        Коментар


          #5
          И аз съм с различниотпред 195/50/15отзад 195/60/15

          Коментар


            #6
            Alexius написа:
            И аз съм с различниотпред 15/50/15отзад 195/60/15
            Много интересен размер :D Дори в каталога на драгстерите "Top Fuel" не намерих аналог

            Коментар


              #7
              Stilo написа:
              Alexius написа:
              И аз съм с различниотпред 15/50/15отзад 195/60/15
              Много интересен размер :D Дори в каталога на драгстерите "Top Fuel" не намерих аналог
              Ееее, збъркал е човека де, най вероятно 185/50/15
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Сега съм с 175/65/14 отпред и 165/65/14 отзад. Няма никаква разлика - нито харчи повече, нито е по-стабилна в завой...е може би щото не я гоня моята много. Сравнявам с 165/65/14 отпред и отзад.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля че всички гуми трябва да са еднакви , някои от вас да е виждал нова кола с различни гуми? Те производителите са сложили най-подходящия размер.Всякакви други комбинации имат отрицателен ефект встабилност разход на гориво и др.

                  Коментар


                    #10
                    chuni написа:
                    Аз мисля че всички гуми трябва да са еднакви , някои от вас да е виждал нова кола с различни гуми? Те производителите са сложили най-подходящия размер.Всякакви други комбинации имат отрицателен ефект встабилност разход на гориво и др.
                    RUOTEPneumatici 215/50 R17 95W 225/45 R18 95YТова са гумите на новата крома ... така като ги гледм .... а и разликата в диаметрите е 13 мм ...повече за новата крома тук ...
                    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                    Коментар


                      #11
                      Отпред: 175/70/13Отзад: 165/65/14Нема друг изрод такъв...Външно не личи да се е килнала назад, ама иначе като махнах зимните дето са еднакви и сложих тези по описания начин се усети, че фаровете на къси взеха да светят по-надалеко...Иначе според мен по-голямата гума отпред би трябвало да пази повече предницата, макар при мен предницата да се строши за отрицателно време, но за това ще пиша където му е мястото. При тази промяна от порядъка на 2% едва ли има значима разлика в разхода и вървежа.
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        ivo написа:
                        chuni написа:
                        Аз мисля че всички гуми трябва да са еднакви , някои от вас да е виждал нова кола с различни гуми? Те производителите са сложили най-подходящия размер.Всякакви други комбинации имат отрицателен ефект встабилност разход на гориво и др.
                        RUOTEPneumatici 215/50 R17 95W 225/45 R18 95YТова са гумите на новата крома ... така като ги гледм .... а и разликата в диаметрите е 13 мм ...повече за новата крома тук ...
                        Това което даваш за пример с новата Крома си мисля че означава че се слагат 215/50 R17 95W или 225/45 R18 95Y а не че отпред са един размер а отзад друг как мислиш

                        Коментар


                          #13
                          chuni написа:
                          Това което даваш за пример с новата Крома си мисля че означава че се слагат 215/50 R17 95W или 225/45 R18 95Y а не че отпред са един размер а отзад друг как мислиш
                          Сега се зачетох повече в pdf-а ... не е казано за отред или отзад са ... но най вероятно си прав .... звинявам се ....
                          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                          Коментар

                          Working...
                          X