Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля помогнете с информация за Брава автоматик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля помогнете с информация за Брава автоматик

    Здравейте, искренно се надявам някой да може да ми помогне с повече информация за Брава автоматик. Харесах една но се опасявам, че не е съвсем на ред а собственика не ми дава достатъчно информация. Има три режима : "Нормал", "Спорт", "Айс". Когато си в режим нормал или спорт на таблото свети надпис за това но когато натиснах айс на таблото нямаше никаква индикация. Собственика ми каза,че температурата трябва дае под 5 С за да работи но аз не видях никъде датчик за отчетане на температурата. Моля помогнете. Питах в Италсервиз преди да прочета "чудесните" отзиви за тях и те искат да им закарам колата там.Предварително Ви благодаря[

    #2
    Има някаква логика, това айс да е за управление по заснежени и/или заледени пътища. Все пак за да е такава пътната обстановка, околната температура ще е около нулата. Само предположение.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Датчикът за външната температура се намира в дясното огледало - отдолу има една пъпка, която всъщност е самия датчик.Звучи ми логично този режим да се включва само при ниски температури (както например климатроникът отказва да включи компресора при температура, по-ниска от някаква зададена (в момента не си спомням конкретната стойност и не искам да говоря наизуст)). Вероятно когато е на този режим, автомобилът включва максимум до втора предавка (с оглед на спускане - да не се налага използването на крачната спирачка).Аз съм виждал само 1 Фиат с автоматична скоростна кутия, беше с двигател 1,6. Но съм чел на английския сайт за Фиат Брава, че автоматичната трансмисия е много надеждна и съвсем не е капризна. Дано да е така и в твоя случай.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар


        #4
        офф, за климатика 3 градуса
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          вчера се пулих в две ръководстватова за 5 оС не го пишешеможе наистина да е така, но просто казвам какво пишешене знам къде и как светят тези лампи, но има вариант и крушката да е изгоряла
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            sev написа:
            вчера се пулих в две ръководстватова за 5 оС не го пишешеможе наистина да е така, но просто казвам какво пишешене знам къде и как светят тези лампи, но има вариант и крушката да е изгоряла
            Кво стана, има ли някакво развитие тази тема???Че живо ме интересува.

            Коментар


              #7
              Благодаря за съветите оказасе, че трябва да съм на директна и тогава да натисна това за зимното каране така че това работи. Колата има проблем с скоростите и аз я карам само на 3. Собственика обща да я оправи но още не го е направли а автоматика е нещо страхотно и никак не ми се сменя колата. За това сега чакам някакви части и ще видим.

              Коментар


                #8
                хмм...аз съм карал кола автоматик,всъщност първата ми кола.трябва да знаеш че ако автоматик се повреди доста по трудно се прави ремонт а и излиза по скъпо.иначе се свиква доста и е по добре в града от коклото с ръчка...провери маслото на скоростите дали е бистро и да превключва плавно.моята имаше проблем и той се изразяваше в изключване от скорост и преминаване в "N"-neutral при което колата рязко се форсираше...

                Коментар

                Working...
                X