Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Източване на казанчето за течността на чистачките?+клапанче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз взех едно клапанче вчера и май му разказах играта То въздух с голям зор минава през него, отдолу врътнах нещо и взе да минава в двете посоки въздух. Разглобих го, умувах какво може да е и накрая стигнах до извода, че му липсва пружинка която да натиска мембраната надолу. Резнах една от химикал и следобед ще пробвам
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      аз пък разкарах мембранката с пружината и залепих едно фолио да не изтича през дупчицата, откъдето "влиза" атмосферното налягане. вече не е клапан, но 1-2 сек след натискане на пръскалката отзад си тръгва. а за отпред веднага си тръгва въпреки липсата на клапанче
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Смених клапанчето и сега пръска яко. Тъпото е, че двете струи на пръскалката на задната чистачка се регулират от едно място и едната бие много надолу. На старото клапанче от мембраната беше останало само пръстенче Както беше писал един колега, успешно нова мембранка се изрязва от медицинска ръкавица.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #19
          spark написа:
          Тъпото е, че двете струи на пръскалката на задната чистачка се регулират от едно място и едната бие много надолу.
          Не знаех, че се регулира! Как става това?
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #20
            И задните и предните пръскалки се регулират с тънка отвертка, като погледнеш отстрани на пръскалката ще видиш откъде
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              pakumba написа:
              аз пък разкарах мембранката с пружината и залепих едно фолио да не изтича през дупчицата, откъдето "влиза" атмосферното налягане. вече не е клапан, но 1-2 сек след натискане на пръскалката отзад си тръгва. а за отпред веднага си тръгва въпреки липсата на клапанче
              И аз така, само че запуших дупчицата с покси-пол. Сега има някакво минимално закъснение при пръскане, но не ми пречи. За отзад не съм пробвал, не гледам по навик огледалото в купето и задното стъкло не ми трябва. На буса и камиончето дето карах преди естествено няма огледало в купето и съм си свикнал само със страничните (за мен много по-добре е с тях, това в купето е за да гледаш момичетата на задната седалка :D )
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #22
                spark написа:
                И задните и предните пръскалки се регулират с тънка отвертка, като погледнеш отстрани на пръскалката ще видиш откъде
                Добре че каза, иначе сигурно никога нямаше да видя и разбера, че е от там се регулира пръскалката за задния прозорец.
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #23
                  Отварям да чета за казанче то повечето мнения за клапанчета и пръскалки.ПОне корекция на заглавието на темата да има.И се чудим защо търсачката се зъби и не намира това което търсим.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #24
                    Tornado написа:
                    Отварям да чета за казанче то повечето мнения за клапанчета и пръскалки.ПОне корекция на заглавието на темата да има.И се чудим защо търсачката се зъби и не намира това което търсим.
                    Речено - сторено! Ново заглавие: Източване на казанчето за течността на чистачките?+клапанче
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #25
                      И при мен е долу горе като на колегата пацо -г задната хич не пръска предните накакви аномалий натискам едва едва пръска по капака в същото време се чува бучене викам ше гори ама не като задържа повече се усилва даже прескача пунтара струята след 2 - 3 натискания пак слабо (бученето си го има) някой с предположение?
                      Fiat punto 1,1
                      Fiat bravo 1,6 16v
                      Fiat bravo 2,0 20v
                      Honda civic 1,5
                      BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                      Коментар


                        #26
                        Колега и при мен беше така, докато не си купих течност за чистачки, сипах я и след това и отпред спря да пръска да му е++ майката

                        Коментар

                        Working...
                        X