Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Е, нема такъв филм! Разгони ми се фамилията.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Е, нема такъв филм! Разгони ми се фамилията.

    Преди един месец реших да си купя кола. Реших, че ще е Фиат. Гледах за Браво, но в една автокъща - хоп хубаво Пунто - 98 година, спотинг модел, с газова от Италия, климатик, пред мен го свая от автовоза, цена - 3100 лв. Огледах я внимателно - супер кола! Презентира ми я баш собственика на автокъщата и му викам - дай да ти давам капаро: - Добре! - ми вика пича. Давам му аз 200 кинта, а той ми казва, че до края на другата седмица документите ще дойдат от Италия(тва става миналата седмица когато беше 6 септ.) Докато дойде "края на другата седмица" (демек днеска) аз реших да я закарам на майстор да смени консумативи. Въпросния собственик на автокъща ми препоръча магазин за части и автомонтьор.Сменихме всичко - 250 лв. излезна. Отивам аз "края на другата седмица" за документите готов да плащам и да бегам към КАТ, а пича ми казва, че не са дошли още и ми иска да му платя колата с/у разписка и договор за продажба щот ще ходи в Италия да докара още един автовоз коли и документите ми. И са незнам кво да правя: вече съм вкарал 500 кинта общо, а не мога да я "яхна" тая колица и да й се кефя.Та така. През тези две седмици аз само за това мисля, гаджето ми вика, че нощем бълнувам за фиати.Знам, че да си купиш кола не става от днес за утре.И искам да попитам всички Ви, дето сте си купили и вие фиати втора ръка, нов внос:И ВАС ЛИ ВИ МОТАХА ТАКА????
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    #2
    Мен не са ме мотали .Но един мой колега го мотаха чял месец и накрая им върна колата.А ти си вече вкарал пари в колата и ще чакаш макар ,че не е приятно.Но аз не бих му дал други пари докато не ми даде документите за колата.

    Коментар


      #3
      нас ни мотаха 1 месецнаправо се поболяхмеама сега всичко е супер и сме супер доволни от каляската
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        Просто кола купена от Италия е така, отписват колите от някакви списъци и т.н. Наскоро един приятел си купи Опел Астра от Италия и също чака 2-3 седмици за документи. Не винаги се чака за тези документи, просто понякога така се случва и не мисля, че те мотат нарочно.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          На мен не ми се е случвало, но преди месец купувах с баща ми кола за него, и той трябваше да изчака 20 дена да му дойдат документите от Италия. След това нямаше никакъв проблем
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #6
            Хе-хе вашето нищо не е. Аз моята кола я капарирах на 3-ти, платих я на 6-ти и във вторник (11-ти) след като минах канала (и чаках 8 часа в КАТ) се разбра, че от Италия са пратили сертификат на друга кола. Сега отново чакам докуменЧи, а кога ще я регистрирам един господ знае...
            easylife написа:
            През тези две седмици аз само за това мисля, гаджето ми вика, че нощем бълнувам за фиати.
            Споко колега. И аз съм така
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              gamma написа:
              Хе-хе вашето нищо не е. Аз моята кола я капарирах на 3-ти, платих я на 6-ти и във вторник (11-ти) след като минах канала (и чаках 8 часа в КАТ) се разбра, че от Италия са пратили сертификат на друга кола. Сега отново чакам докуменЧи, а кога ще я регистрирам един господ знае...
              easylife написа:
              През тези две седмици аз само за това мисля, гаджето ми вика, че нощем бълнувам за фиати.
              Споко колега. И аз съм така
              Еми ще трябва да се "заредя" с много търпение явно. Благодаря за мненията, пичове. Явно да си купиш движима соственост не е лесна работа. Представям си ако някой ден, живот и здраве, тръгнеме да купуваме имоти.Аз реших следното:Утре плащам (документите още са в Италия) пък после ще пиша дали съм се преебал. Тогава ще ви кажа за коя автокъща става въпрос и ако ме изпържат - горко им!!!!!!
              Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
              MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
              Engine Stamp: 176B9.000
              Version Code: 176BV
              Version: V5 | SPORTING | 03.'98

              Коментар


                #8
                easylife написа:
                Аз реших следното:Утре плащам (документите още са в Италия) пък после ще пиша дали съм се преебал. Тогава ще ви кажа за коя автокъща става въпрос и ако ме изпържат - горко им!!!!!!
                Споко, едва ли ще те измамят. Но... В Германия купуваш една кола по-бързо от кифла /няма опашка/ попълваш документа, после 20 мин сваляне на номерата и да те няма, тука започва подмотаването.Иначе с твоите пари ще купи 2-3 парчета навънка-http://www.mobile.de/SIDmKLp7wUYaDMi7pQ1AM1FTw-t-vaNexlCsCsK~BmSB11Iindex_cgiJ1189800641A1D1100CCar/cgi-bin/index_cgi.pl?refinement=0&formType=pkwQuick&_form= search&sr_qual=GN&sr_make=8800&sr_modelId=30&sr_pr iceTo=10000000&sr_registrationDateFrom=1996&sr_mil eageTo=-2&sr_engineType=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&doSearch.x=40&doSearch.y=10
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #9
                  Незам колега, моя комшийка докара от Италия СИТРОЕН Пикасо и няма проблеми. Ама никакви забавяния и тем подобни.
                  Brava 1.4 12V 96г. газ

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    зависи на кой търговец ще попаднеш и на каква кола аз платих тук в една банка и колата ми е докараха във Велинград в къщи и после сам си оправях документите през митница и навсякаде за една кола ми търсеха една белешка за освобождаване и е нямаше а на другите коли не са митърсили и за 20лв митничарна ми написа каквото трябва брата за кола го мотаха на митница и КАТ 1.5 м колите ги ги поръчвам по телефона е това е лошото че не е като да си е избереш сам да е огледаш и всички коли са със забелешки някакви си но досега Пунтото и другите не са ме оставили на път дори едната сега ми е във Италия и после за Испания
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Мен ако питаш те че са таргаши спор няма ама няма да те метне.
                      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                      Коментар


                        #12
                        И моята я взех още докато я сваляха от автовоза и чаках една седмица за документите, но тогава още не бяхме в еропейсция съюз. Сега трябва дв-ето на документите да е по-бързо, а не съм сигурен дали не трябва да си вървят с колата.
                        BRAVA 1,4 12V
                        Nissan Navara

                        Коментар


                          #13
                          Plastex написа:
                          easylife написа:
                          Аз реших следното:Утре плащам (документите още са в Италия) пък после ще пиша дали съм се преебал. Тогава ще ви кажа за коя автокъща става въпрос и ако ме изпържат - горко им!!!!!!
                          Споко, едва ли ще те измамят. Но... В Германия купуваш една кола по-бързо от кифла /няма опашка/ попълваш документа, после 20 мин сваляне на номерата и да те няма, тука започва подмотаването.Иначе с твоите пари ще купи 2-3 парчета навънка-http://www.mobile.de/SIDmKLp7wUYaDMi7pQ1AM1FTw-t-vaNexlCsCsK~BmSB11Iindex_cgiJ1189800641A1D1100CCar/cgi-bin/index_cgi.pl?refinement=0&formType=pkwQuick&_form= search&sr_qual=GN&sr_make=8800&sr_modelId=30&sr_pr iceTo=10000000&sr_registrationDateFrom=1996&sr_mil eageTo=-2&sr_engineType=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&doSearch.x=40&doSearch.y=10
                          братле, я виж спортинга колко струва и тогава прави такива изказвания.иначе за колегата - не се шашкай, но е трябвало да я обслужваш колата, след като я оправиш документално...
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            Отидох, харесах Марийка, капарирах 500кинта, закарах жената до банката да изтегли стинките, върнах се, доплатих, взех си фактурата и след 6часа имах кола регистрирана на името на фирмата ми с номера и документи, в КАТ бяха сгрешили името на фирмата, на другия ден се поправиха и всичко беше ток и жица. С регистрацията в КАТ, Каско и маркиране - общо 24 часа ми отне придобиването на автомобила.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Според мен ако му платиш колата, преди да е оправил документите - търговеца вече няма да си дава толкова зор за документите от Италия и ще си я гледаш дълго време паркирана на някой паркинг... А като знае че има да взема още Х000 лева и че със сигурност ще ги вземе, ще си даде малко повечко зор, за да се оправят по-бързо документите... Това си е мое мнение, но ти си знаеш най-добре...

                              Коментар

                              Working...
                              X