Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква грес на карето и на лагера на главината отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква грес на карето и на лагера на главината отзад

    Сменях маншона на полуоската и сложих обикновена грес в карето. Някой казват, че няма проблем това, други че обикновената грес не става. Днес взех от ГАМА-та в Бургас 2 пакетчета някаква грес BIRTH. Продавача ми каза, че била за карета и било графитена смазка. Други ми казват, че графитената смазка от топлината се спичала.. абе изобщо всякакви мнения.На пакетчето на греста пише - Genuine Grease for constant velocity joints (MoS2). В кухия сайт на BIRTH естествено нищо не намирам нито в гугъл. Баща ми взел някаква грес ЛИТОЛ от магазин за части за руски автомобили. Става ли тая грес BIRTH за карето (май греста е зелена като цвят)?А за лагера на главината отзад каква да сложа? Купих една MOTIP от Мастерхаус - бяла грес с тенол има нарисувани лагери на флакона и пише че е до 160 градуса..
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Ами май нито едната не става за карета. Трябва да бъде графитен цвета на греста.Но има и графитна грес за лагери и много хора се лъжат(като мен)и слагат в маншоните а тя не е за карета.това ми го е казвал майстор.
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      На пакетчето на греста пише - Genuine Grease for constant velocity joints (MoS2)-
      не е графитна,а с MoS2-точно тази е за карета. BIRTH -не произвеждат смазки-това е само пакетажЛИТОЛ-универсална литиева грес-за задния лагер-без проблеми,за карета не става/по изключение-само за вътрешните карета
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Мерси, значи ще се клепаме пак в неделя докато не е хванала зимата
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Аз сменях и четерите маншона и всичките бяха в комплект с точно тази грес с МоS2 и с по две скоби - малка и голяма.

          Коментар

          Working...
          X