Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изправяне геометрията на предницата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изправяне геометрията на предницата

    Катастрофирах, и освен ламарините се е изкривил и единия рог (отлепил се е от макферсона). Къде мога да отида да ми изправят геометрията на предницата с машина и на прилична цена?

    #2
    Имам един познат който работи близо до пресечката на А.С.Пушкин с околовръстното шосе, имат машината за разпъване, но за всеки модел автомобил накрайниците за разпъване са различни и ги взимат под наем от официалния представител за автомобила. Само че цифрата беше сериозна.Ако все пак те интересува - намират се като се тръгне от светофара на пресечката Пушкин с околовръстното, по околовръстното в посока студентски град, втората пресечка в ляво, на 10 метра от околовръстното. Като погледнах в bgmaps.com улицата май се казва "Витошко лале".Там търсиш Веско Христов, но и всеки друг от сервиза би ти дал информация.
    минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
    Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

    Коментар


      #3
      еми мерси, но аз вече го дадох...около 250лв. ще ми вземат за труд с всичко. От цената съм доволен, но ще видим за качеството, щото някакви тъпаци в един "гараж Шипка" ми изкаха 560лв. за труд и 240лв. за боя (800лв. всичко без частите!) и аз щях да полудея- кола за 2000лв. и ремонт за 1200...

      Коментар


        #4
        Ако не се получи добре пътят е един ......към пазара
        АЛ.ПЕТРОВ
        FIAT PUNTO 1.2 8V

        Коментар


          #5
          Интересно каква е колата и какви части сменяш, 250 лв. звучи супер тънко. Аз чукнах едно Punto - пукната предна броня, леко изкривен капак, пукнат разширителен съд на радиатора и малко хлътнала горна греда.Смених: предна броня, нова, от Александърауто - 50 лврадиатор, нов, от Александърауто - 170 лвкапак, втора ръка, от Италянеца - 70 лвтруд + боя + антифриз - 130общо - 420 кинтаОбщо взето добре се получи. Боята (светло сив металик с много ситна перла) я уцелиха. Майстора се намира в жк. Х. Димитър, от сервиза на Мерцедес по ул. Първа българска армия и след прелеза веднага в ляво.Не съм съвсем доволен от бронята. При Италянеца имаше читави брони, не бяха лепени за по 30 лв., но все пак втора ръка и аз си казах, че при разлика от 20 лв. е по-добре да си взема нова. Но новата излезе някаква тайванска и въпреки, че пластмасата е качествена самата отливка не е много точна и стърчат двете ръбчете, накрая от към предните калници.След като приключи ремонта би било добре да кажеш къде си я правил, какво са сменили и дали си довелен.PS: това май за раздела <сервизи и магазини>?
          2.4 JTD

          Коментар


            #6
            Относно цената 250лв. -това е само за изправяне на рога, смяна на гредата пред радиатора, изправяне на някаква под него и напасване на калник и капак...частите не са включени Колата е Типо ’91, а по въпроса за мястото на темата в форума съм напълно съгласен, но стана без да изкам...

            Коментар


              #7
              luato написа:
              но стана без да изкам...
              Преди време правих същото на Сеат Ибиза - по стария модел - до 93 ... Стана - много добър майстор - в русе - смъкване на двигател 80 лв. + изправяна ена греометрия 90 лв. - без да е правен ремонт по калници и други такива - просто предния собственик я е ударил и некачественои я е ремонтирал - и при мен започна да вади полуоска .... Но най- важното - майстора каза: кавай я година и гледай след това вече да не е твоя .... та и моя ствет - отправяй и продавай .........
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                лошото е че няма кинти за друга... , а я купих за 2,500 , а коло сим да до сега само аз си знам! Ще си я карам и така...около 700лв. ще ми излезе ама това е!НЕ СИ ДАВАЙТЕ КОЛИТЕ НА ГАДЖЕТА!!!

                Коментар


                  #9
                  luato написа:
                  Ще си я карам и така...около 700лв. ще ми излезе ама това е!
                  Ами ... кофти ... но дано поне майсточа е читав .... и късмет с ремонта !!!!
                  luato написа:
                  НЕ СИ ДАВАЙТЕ КОЛИТЕ НА ГАДЖЕТА!!!
                  А не ... искам да кажа че приятелката ми кара по-добре и от някои мъже .... е изключение е от общото правило ... но нали правилата са за това да си имат изключения ...
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар

                  Working...
                  X