Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Прегледах целия тракт до клапата няма запушване.
    FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

    Коментар


      #17
      Re: Странен проблем с брава

      xarixito написа:
      Бравата е 1,2 16в 1999г. Проблемът е следния когато е студена гасне, ако тръгна веднага се оправя забелязах и друго, ако е в движение и изключа от скорост понякога седи на 1100 оборота докато спра и след това застава на 800 понякога дирекно застава на 800 оборота. Ходих на диагностика казаха, че е мап сензора. Дали наистина е от мап сензор, че не ми се прежалват 130 лв за експеримента. По междудругото свалях мап сензора и се опитах да го почистя с контактен спрей, но ефект нямаше.
      Колега, имам същата Брава и имам същия проблем При загряла кола оборотите ми падат от 800 до 500 и после обратно. Случва се да паднат и под 500 и тогава гасне. Много е изнервящо особено в задръстванията.... Два пъти бях на диагностика (при познат!!!) и двата пъти ми каза - МАР сензор. Оригинален струва към 400 лева, такъв на Бош струва към 120-130 - както ти каза. Лошото е че го няма в наличност и след поръчка се чака около 30 дена.Разход на гориво в градски условия ми дава 12 до 14/100 - при неравномерните обороти. Така че ако имаш здрави нерви да я караш така колата, изчакай 1 месец и като сменя МАР сензора ще ти кажа дали е от него

      Коментар

      Working...
      X