Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупен колянов вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    johnfound написа:
    Tornado написа:
    Ти пък от къде знаеш колко ги разбирам съпроматите.Това ,че ще стане по начина описан по горе не означава ,че шпонката е само за фиксиране и не поема никакъв товар.
    Е което си е вярно, вярно си е - за шпонката си 100% прав, че въртящият момент се предава чрез нея. Аз имах предвид песимизма ти за това дали ще издържи или няма вала, при описаната доработка.
    Какво е според вас решението? Аз не знам как е най-удачно да постъпя. Преди да ми сервират изненадата бях навит да си платя, но да не рискувам здравето си.

    Коментар


      #92
      ETERNITY написа:
      Какво е според вас решението? Аз не знам как е най-удачно да постъпя. Преди да ми сервират изненадата бях навит да си платя, но да не рискувам здравето си.
      Хм, аз лично не виждам какво точно рискуваш при създалата се обстановка? Какво имаме: (поправи ме ако греша)1. Валът вече е счупен - "майстора" и да го пребиеш валът няма да се поправи.2. Не си можал да се спазариш за пълна компенсация - нов вал.3. Предложено ти е сравнително грамотно и технически издържано (поне според мене) решение на проблема за сметка на сервиза.4. Предложена ти е гаранция.Като резултат - дори и да се счупи валът, имаш гаранция - този път ще ти намерят здрав поне втора употреба и ще ти сменят всички клапани - чиста печалба.Ако не се счупи - ще си караш колата, а аз ще изляза прав в оценката и смятането на пръсти. Относно "грамотното техническо решение", да не забравяме, че досега си чешем езиците само по текстови описания и въображение. Ако беше постнал няколко снимки на счупеният край на вала, щяхме да имаме далеч по-точни прогнози и предложения. Доколкото разбирам, снимки няма да видим - двигателят вече е сглобен и работи.А ти постъпи както смяташ за нужно - възрастният човек е този, който поема отговорност за постъпките си.Поздрави.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #93
        johnfound написа:
        ETERNITY написа:
        Какво е според вас решението? Аз не знам как е най-удачно да постъпя. Преди да ми сервират изненадата бях навит да си платя, но да не рискувам здравето си.
        Хм, аз лично не виждам какво точно рискуваш при създалата се обстановка? Какво имаме: (поправи ме ако греша)1. Валът вече е счупен - "майстора" и да го пребиеш валът няма да се поправи.2. Не си можал да се спазариш за пълна компенсация - нов вал.3. Предложено ти е сравнително грамотно и технически издържано (поне според мене) решение на проблема за сметка на сервиза.4. Предложена ти е гаранция.Като резултат - дори и да се счупи валът, имаш гаранция - този път ще ти намерят здрав поне втора употреба и ще ти сменят всички клапани - чиста печалба.Ако не се счупи - ще си караш колата, а аз ще изляза прав в оценката и смятането на пръсти. Относно "грамотното техническо решение", да не забравяме, че досега си чешем езиците само по текстови описания и въображение. Ако беше постнал няколко снимки на счупеният край на вала, щяхме да имаме далеч по-точни прогнози и предложения. Доколкото разбирам, снимки няма да видим - двигателят вече е сглобен и работи.А ти постъпи както смяташ за нужно - възрастният човек е този, който поема отговорност за постъпките си.Поздрави.
        Съжалявам за снимките, но не ми се отдаде удачен момент. Явно аз просто бях ням участник в преговорите. Като цяло съм съгласен с теб, стига гаранцията да е такава и според определението в тълковния речник...

        Коментар


          #94
          Колега забрави да пишеш какво стана с колата всичко ок ли е вече.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #95
            Tornado написа:
            Колега забрави да пишеш какво стана с колата всичко ок ли е вече.
            И сервиза, сервизааааа...
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #96
              Айде колега какво стана с колата!?
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X