Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ограничители на вратите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ограничители на вратите

    Здравейте,преди няколко дни ми обърнаха внимание че двата щифта които ограничават вратата колко да се отваря липсват.Днес опитах да сложа болчета но просто не става .Някой знае ли как става работата защото по принципа на логиката нищо не се получава.

    #2
    Re: Ограничители на вратите

    lubobg написа:
    Здравейте,преди няколко дни ми обърнаха внимание че двата щифта които ограничават вратата колко да се отваря липсват.Днес опитах да сложа болчета но просто не става .Някой знае ли как става работата защото по принципа на логиката нищо не се получава.
    И аз търся да намеря такива щифчета, защото моето едното се счупи, сложих болче обаче в средата не уплътнява добре и при отваряне и затваряне вратата пука много неприятно.
    Bravo HGT 2001

    Коментар


      #3
      Каква е колата първо колега?Къде са тези два щифта за които говориш?Ако е Браво,Брава или Мареа ето за какво става дума.При мен се бяха откъсанли направо ушите които държат самоя механизъм във вратата.Има ли нещо общо с това на снимките?
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Колата е Фиат Браво. Това езиче със стрелката не излиза повече от сантиметър. Това нормално ли е? Какво ще ме посъветвате?
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          Това езиче трябва да го издърпаш и тогава ще го закачиш за колонката към купето ако щеш и с дървен чеп.Ако ли не свали кората и смажи механизмите и тогава го издърпай предупреждавам ще трябва голямо усилие да го извадиш все пак този механизъм фиксирва тази тежка врата.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Първоначално и аз си мислех да слагам болтче, но предположих, че скоро ще се появи лек луфт, който ще кара вратата да клапче. Проверявах по магазините на улица "Симеон", но не бяха чували за такова нещо. Точно тези щифтчета се продават в "Т & Н Кар" и в "Александър Ауто". Аз лично си купих такова преди 3-4 месеца от "Т & Н Кар" в Борово за 4 лв., имаха налични и пасна идеално. Само да предупредя, че се вкарва малко трудно, защото щифтчето е пружинно и трябва да се набие леко.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              Извинявай, Любо, впоследствие видях, че си от Плевен. Ако имаш път към София, това са магазините - телефоните им ги има из форума, може да провериш предварително, та да не ходиш напразно до тях. Ако имаш някакви допълнителни въпроси, ще се опитам да ти отговоря.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                IvoMarea написа:
                Първоначално и аз си мислех да слагам болтче, но предположих, че скоро ще се появи лек луфт, който ще кара вратата да клапче. Проверявах по магазините на улица "Симеон", но не бяха чували за такова нещо. Точно тези щифтчета се продават в "Т & Н Кар" и в "Александър Ауто". Аз лично си купих такова преди 3-4 месеца от "Т & Н Кар" в Борово за 4 лв., имаха налични и пасна идеално. Само да предупредя, че се вкарва малко трудно, защото щифтчето е пружинно и трябва да се набие леко.
                И в Александър Ауто не бяхя чували.Благодаря,ще ходя да си купя.
                FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                Коментар

                Working...
                X