Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

документи за пътуване из Европата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    документи за пътуване из Европата

    Колеги, първо честит празник !предстои ми пътуване до Европата (да чукам на дърво), което включва минаване през Сърбия, Хърватска, Словения.Имате ли идея какви документи ми трябват и какви признават/не признават властите на тия страни. Уплаших се, защото на сайта www.viamichelin.com пишат, че сърбите изискват международна шоф. книжка, а "Pink EU driving licence " била само препоръчителна. В Словения, напротив, EU-книжката е задължителна, а другата -не. Нашите книжки - новите, които са като личните карти, такива ли се водят - "розови ЕС ..." ? Трябва ли да си вадя международна книжка ? Как стои въпросът със застраховките ? - аз имам целогодишна ГО в ДЗИ. На границата нашите полицаи и митничари какво искат като документи ?Всякаква информация ми е добре дошла!
    Тойота Приус

    #2
    За книжката нямаш проблем. От ДЗИ трябва да си извадиш сертификат зелена карта(при някои от компаниите е безплатно, иначе мисля около 30(+-)лв) за Сърбия и Хърватска. След Хърватска може само с лична карта, но си длъжен да си носиш и паспорта.

    Коментар


      #3
      За страните от ЕС ти важи гражданската отговорност, която си имаш (стига да е с клауза, че важи извън България). Трябва да си изкараш някакво удостоверение от застрахователя, че имаш валидна гражданска отговорност и за ЕС.Но за страните извън ЕС ти е нужна съвсем отделна застраховка - зелена карта. Не знам колко струва и дали се издава във всички застрахователни компании, но допреди няколко години само Булстрад имаше право да издава зелени карти за пътуване в чужбина.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар

      Working...
      X