Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Немога да реша !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Немога да реша !!!

    здравейте на вси4ки! нов съм в този форум .. ре6ил съм да купувам Фиат брава , оба4е ми казаха 4е имали проблем с разпределителният вал ! бярно ли е това или няма такова не6от ? ако може някои да напи6е 6то за автомобили са 4е до са фиат не съм имал. Благодаря ви !
    bmw forever

    #2
    Re: немога да реша !!!

    kraskatamoto написа:
    Здравейте на всички! нов съм в този форум .. решил съм да купувам Фиат брава , обаче ми казаха, че имали проблем с разпределителният вал! вярно ли е това или няма такова нещо? ако може някой да напише що за автомобили са, че досега ФИАТ не съм имал. Благодаря ви!
    Здрасти градски! Проблем се появява с разпределителния вал САМО на двигателя 1.4. (Проблема е дискутиран многократно във форума и някои колеги са на мнение, че това се поражда от нередовна смяна на маслото) Така, че ако намериш читава брава - купувай - не се замисляй! От бензиновите двигатели има още 1.2, 1.6 и 1.8 и от дизелите 1.9 чист дизел и с турбо.Честно казано скоро обикалях по автокъщите и читава Брава не видях за съжаление, но много се нагледах на едно синьо Пунто мк1, 97г. 1.2 спортинг 85 к.с. - беше изключително читаво...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      А! Забравих... Като харесаш някоя - запиши и VIN номера (номера на рамата започва с ZFA)и го пусни тук: http://vin.alfaromeo-bg.com/ - за да се види не те ли лъжат продавачите, щото за това Пунто горе се опитаха да го минат за по-ново, ама тръгнали на краставичар зелени караставици да продават...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Re: немога да реша !!!

        kraskatamoto написа:
        здравейте на вси4ки! нов съм в този форум .. ре6ил съм да купувам Фиат брава , оба4е ми казаха 4е имали проблем с разпределителният вал ! бярно ли е това или няма такова не6от ? ако може някои да напи6е 6то за автомобили са 4е до са фиат не съм имал. Благодаря ви !
        Малиии като за първи път се отърва ама следващия лошо не пиши така с 4 и 6.Послушай ме зарежи шльокавицата.Определено перфектен автомобил няма да намериш и не се заглеждай много по лъщарките по добре някоя невзрачна количка с някоя забележчица.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          значи този vin номер е номер на рамата така ли и да гледам него ????
          bmw forever

          Коментар


            #6
            kraskatamoto написа:
            значи този vin номер е номер на рамата така ли и да гледам него ????
            Точно това е намира се при Браво,Брава и Мареа на десния лонжерон ако мога така да го нарека там където е шапката на предния десен амортисьор.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              БЛАГОДАРЯ ВИ зa инфото ше търся Брава 1.8
              bmw forever

              Коментар


                #8
                Защо ще търсиш точно тази?Ако трябва да класирам бензиновите мотори на Браво,Брава и Мареа по надеждност то класацията ще бъде такава:1. 1,62. 1,23. 1,44. 1,85. 2,0Класацията важи за автомобил втора употреба от мои наблюдения не искам да убеждавам никой в нищо.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Защо ще търсиш точно тази?Ако трябва да класирам бензиновите мотори на Браво,Брава и Мареа по надеждност то класацията ще бъде такава:1. 1,62. 1,23. 1,44. 1,85. 2,0Класацията важи за автомобил втора употреба от мои наблюдения не искам да убеждавам никой в нищо.
                  интересна класация ? и как е направена ? 500 000 километра ,експлоатация ? статистика ? питам от любопитсво само
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    Tornado написа:
                    Защо ще търсиш точно тази?Ако трябва да класирам бензиновите мотори на Браво,Брава и Мареа по надеждност то класацията ще бъде такава:1. 1,62. 1,23. 1,44. 1,85. 2,0Класацията важи за автомобил втора употреба от мои наблюдения не искам да убеждавам никой в нищо.
                    интересна класация ? и как е направена ? 500 000 километра ,експлоатация ? статистика ? питам от любопитсво само
                    Като почетеш малко повечко във форума може и да разбереш.И както казах не обвързвам никой това си е мое мнение.О ти си с 2,0 и затова те чопли защо е така.Сега ти споделям за него.1.Лаком двигател.2.Скъпа поддръжка.3.Трудоемък ремонт на възлите по двигателя и неговото обслужване.4.Тези 150 к.с окуцяват рано рано.С две думи не е от най сполучливите двигатели на Фиат
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      tomazo написа:
                      Tornado написа:
                      Защо ще търсиш точно тази?Ако трябва да класирам бензиновите мотори на Браво,Брава и Мареа по надеждност то класацията ще бъде такава:1. 1,62. 1,23. 1,44. 1,85. 2,0Класацията важи за автомобил втора употреба от мои наблюдения не искам да убеждавам никой в нищо.
                      интересна класация ? и как е направена ? 500 000 километра ,експлоатация ? статистика ? питам от любопитсво само
                      Като почетеш малко повечко във форума може и да разбереш.И както казах не обвързвам никой това си е мое мнение.О ти си с 2,0 и затова те чопли защо е така.Сега ти споделям за него.1.Лаком двигател.2.Скъпа поддръжка.3.Трудоемък ремонт на възлите по двигателя и неговото обслужване.4.Тези 150 к.с окуцяват рано рано.С две думи не е от най сполучливите двигатели на Фиат
                      0Това ли са четирите критерия за надежност...
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        абе слушайте торнадо! /аз съм с 1,6/ наистина препоръчвам 1.8, не че 1,6 няма сила, има, но на 140 този двигател е малко над 4000 оборота, което лично мен не ме кефи, като вдигнеш 160 и вече си на 5000, което е мъка за двг. предполагам скоростните на 1.6 и 1,8 са различни и там е друго/ПРЕДПОЛАГАМ/ нека ме поправят колегите за скоростните
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          абе слушайте торнадо! /аз съм с 1,6/ наистина препоръчвам 1.8, не че 1,6 няма сила, има, но на 140 този двигател е малко над 4000 оборота, което лично мен не ме кефи, като вдигнеш 160 и вече си на 5000, което е мъка за двг. предполагам скоростните на 1.6 и 1,8 са различни и там е друго/ПРЕДПОЛАГАМ/ нека ме поправят колегите за скоростните
                          спокотова е италианска машина, не немска :D и на мен в началото ми направи впечатление това с оборотите
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Аз като се качих да си пробвам Брава-та и нали съм свикнал да сменям скоростите около 3500 , та си покарах 2-3 минутки така докато джамбазина ми каза че нема смисъл да карам икономично и чак тогава погледнах къде почва червената зона и колата изведнъж почна да върви по-добре За щастие шумоизолацията на Бравата , макар да не е перфектна , няма нищо общо с тази на служебната Фиеста След 4000 оборота във Форд-а можеш спокойно да изключиш радиото , и бездруго не го чуваш от шума на двигателя
                            Brava 1.6 ELX

                            Коментар


                              #15
                              sev написа:
                              pakumba написа:
                              абе слушайте торнадо! /аз съм с 1,6/ наистина препоръчвам 1.8, не че 1,6 няма сила, има, но на 140 този двигател е малко над 4000 оборота, което лично мен не ме кефи, като вдигнеш 160 и вече си на 5000, което е мъка за двг. предполагам скоростните на 1.6 и 1,8 са различни и там е друго/ПРЕДПОЛАГАМ/ нека ме поправят колегите за скоростните
                              спокотова е италианска машина, не немска :D и на мен в началото ми направи впечатление това с оборотите
                              не е от националността, кромата на 160 е на 4000 оборота. от големия двигател е и честно казано никога не съм обичал да карам на високи обороти и това много ме дразни, кви са тези 4-5 оборота??? темпрата и тя е на 4000 на 135/около/, просто двг трябва да е по-големичък, затова и може да се окаже по-икономичен на извънградско /това дето вие му викате повече я натискаш да върви и т.н./
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X