Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мъка ....... мъка !!!!! Свърши, поне за сега !!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мъка ....... мъка !!!!! Свърши, поне за сега !!!!

    И от тук започнаха проблемите Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 .......... !!! Оправих и боядисаха колата, отивам да я взема от майстора и не пали , След дълго ходене по мъките и много майстори и смяна на части(бензинова помпа, мап сензор "ОТНОВО ", свещи, горивен филтър, презацепване на ремък(2 пъти)) запали !!! И сега тресе, направо ми скъсва нервите, след множество диагностики, няма проблем по електрониката , а тя продължава да тресе и " чакакам някой ден да ми изпаднат бъбреците :D " , так и аз вече се присъединявам към тресящите се мотори !!!! Много ще се радвам ако някой има идея и може да ми помогне !!! Благодаря колеги !!!
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    #2
    Като гледам колата е 1,6,понеже не си казал каква е.Няколко уточнения да направим,преди да се направят всичките изброени неща,колата изобщо ли не запали и при тези две презацепвания на ангренажа какво точно се правеше,в смисъл след всяко зацепване беше прескочил зъб и на следващото го оправяхте или ....?

    Коментар


      #3
      peho написа:
      Като гледам колата е 1,6,понеже не си казал каква е.Няколко уточнения да направим,преди да се направят всичките изброени неща,колата изобщо ли не запали и при тези две презацепвания на ангренажа какво точно се правеше,в смисъл след всяко зацепване беше прескочил зъб и на следващото го оправяхте или ....?
      Колата палеше ужасно трудно и то на 2 цилиндъра и гаснеше, смених бензиновата помпа, филтъра, свещите и запали, горе-долу добре. Но имаше едно много неприятно тресене, казаха: "мап сензор", смених го но тресенето остана. После решиха че е от ремъка, презацепиха го, и нищто , откарах я на друг маистор, ( след като и бяха направени поредица диагностики и нямаше проблем по електрониката ) и той го презацепи наново, тресенето малко утихна но остана !!!
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #4
        Страшни майстори как само се учат на колите ни ,а ти наливаш пари само един казва мап,друг помпа трети еди какво си ами да си ги плащат те да пробват и ако не се оправи поне ти да не си набутан.Ба...ти кавалите не могат дас е справят с един елементарен 1,6 двигател производство 1996 година.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          защо не отидеш при Бобо?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            sev написа:
            защо не отидеш при Бобо?
            Колега бих отишъл , дали ще ми помогне, че след като отказа да пали веч съм налял 250-300 за майстори и диагностики(без частите) , писна ми ....... , а и време нямам вече, затова пуснах тази тема някой, ако има идея от къде е да я сподели !!!!!!
            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

            Коментар


              #7
              свестен емисля че ще помогне
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                sev написа:
                свестен емисля че ще помогне
                Може и да отида като намеря време, дано само не си дам парите за пореден път без резултат!!!!
                Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                Коментар


                  #9
                  Някой компресия мери ли изобщо или се метнахте директно по електрониката да сменяте?
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    spark написа:
                    Някой компресия мери ли изобщо или се метнахте директно по електрониката да сменяте?
                    Където и да отидех първо мериха компресията и казваха ОК, и продължаваха нататък!!! Незнам просто си е... майката тая кола в един момент и няма оправяне ?!? А един майстор застана пред нея и започна да се кръсти :D :D и като не стана нищо се скри"изчезна"
                    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                    Коментар


                      #11
                      Ремъка ти ако са го зацепвали квартални майстори без специалния инструмент за двувалките може да ти прави проблема от там
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        Ремъка ти ако са го зацепвали квартални майстори без специалния инструмент за двувалките може да ти прави проблема от там
                        Да ама колата има мощност нали при неправилно зацепен ремък мощността пада и то чуствително !!
                        Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                        Коментар


                          #13
                          Предполагам, че след удара имаш или скъсан някой тампон, или отнесен някой датчик, който побърква компютъра ти, но кой идея нямам. Казваш сте презацепвали, правили.....уф, май много неща има разбутани и най добре да се провери при някой който се е занимавал конкретно с такива мотори, а не да открива Америка. Отделно ако намериш някой колега с мотор като твоя да започнете да проверявате двата мотора кое как, и евентоално да сменяте за проба, ама това ако не знаеш какво точно и как се прави си е загуба на време.Успех с колата.п.пНе знам дали сте проверявали разните вакууми, ама са голяма бъзикня, и трудно се открива, ако има някое леко спукано маркуче. Какво става при откачане на акомулатора ?
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            phoenix написа:
                            Предполагам, че след удара имаш или скъсан някой тампон, или отнесен някой датчик, който побърква компютъра ти, но кой идея нямам. Казваш сте презацепвали, правили.....уф, май много неща има разбутани и най добре да се провери при някой който се е занимавал конкретно с такива мотори, а не да открива Америка. Отделно ако намериш някой колега с мотор като твоя да започнете да проверявате двата мотора кое как, и евентуално да сменяте за проба, ама това ако не знаеш какво точно и как се прави си е загуба на време.Успех с колата.п.пНе знам дали сте проверявали разните вакууми, ама са голяма бъзикня, и трудно се открива, ако има някое леко спукано маркуче. Какво става при откачане на акомулатора ?
                            Ами всичко беше проверено пак и аз след удара я карах около 100-150км. и нямаше проблем, проблема дойде от нищото а ниска да се махне !!!!
                            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                            Коментар


                              #15
                              JO_666 написа:
                              phoenix написа:
                              Предполагам, че след удара имаш или скъсан някой тампон, или отнесен някой датчик, който побърква компютъра ти, но кой идея нямам. Казваш сте презацепвали, правили.....уф, май много неща има разбутани и най добре да се провери при някой който се е занимавал конкретно с такива мотори, а не да открива Америка. Отделно, ако намериш някой колега с мотор като твоя да започнете да проверявате двата мотора кое как, и евентуално да сменяте за проба, ама това ако не знаеш какво точно и как се прави си е загуба на време.Успех с колата.п.пНе знам дали сте проверявали разните вакууми, ама са голяма бъзикня, и трудно се открива, ако има някое леко спукано маркуче. Какво става при откачане на акомулатора ?
                              Ами всичко беше проверено пак и аз след удара я карах около 100-150км. и нямаше проблем, проблема дойде от нищото а ниска да се махне !!!!
                              Колега, тресенето изведнъж ли се получи? Без никакви други симптоми?Мойта беше така и месец и половина обикалях без успех, оказа се че съм счупил пружина на притискателния диск. Всички ми казваха че тресенето не може да е от съединител, обаче точно това излезе. Като тръгваш придърпва ли леко?
                              Bravo HGT 2001

                              Коментар

                              Working...
                              X