Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с късите светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с късите светлини

    Привет, От няколко дни съм горд собственик на Fiat Punto HGT 2001-ва година ... Автомила е страхотен просто нямам думи, нямам търпение другата седмица да го регистрирам за да мога да му се порадвам Имам малък проблем с късите светлини още от както слезна от автовоза. Късите светлини не работят. Всички други видове светлини работят и съответно има индикация на таблото за тях но не и за късите. Проверих висчки бушони, наред са. Мисля си че е някъква дреболия за това евентуално ако имате идеи може да ги споделите с мен преди да съм я закарал при някой електротехник.Благодаря предварително.Поздрави
    Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

    #2
    Честито за придобивката първо!Много безаварийни километри да и навъртиш!Относно проблема, мисля че най-добре да я закараш на ел.техник за да замери къде какво идва и т.н..
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      Благодаря много тези дни ше я наснимам да я видите.Притеснява ме при регистрацията в КАТ няма ли да ги гледат тези неща, а сега е без номера и трудно става разкарването.
      Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

      Коментар


        #4
        Честито за придабивката! Може релето да е сдало багажа...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Честито и от мен с много безаварийни километри.Относно проблема може и двете крушки пък да са за смяна.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            и аз си го мислих този вариант но за съжаление така и не успях дори ръката да си вкарам зад фара че да изкарам крушките ( нещо много тясно са го направили отпред ). А яко са изгоряли крушките трябва ли да свети индикацията на таблото за включени къси светлини ... защото в моя случай не свети тази индикация
            Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

            Коментар


              #7
              Щом не ти свети индикацията на таблото, значи проблемът ти може да е и в ключа за включване на късите светлини ...
              FIAT Punto 55 S
              FIAT Doblo 1.3 Multijet

              Коментар


                #8
                Честито за придобивката. Ами ако ти ще се занимаваш почвай по веригата. Най лесно и бързо предпазителите (щом си ги проверил ок) после крушките гнездата им и куплунзите към тях. Огледай за лош контакт и окисления. И остават релето и ключето. Нямам предсатва как са при теб, но сваляш, почистваш, презапояваш и готово. А за индикацията .. на бравата габарити и къси са с една. Да не би и при теб да е така и да се бъркаш?
                Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                Коментар


                  #9
                  Filcov написа:
                  и аз си го мислих този вариант но за съжаление така и не успях дори ръката да си вкарам зад фара че да изкарам крушките ( нещо много тясно са го направили отпред ). А яко са изгоряли крушките трябва ли да свети индикацията на таблото за включени къси светлини ... защото в моя случай не свети тази индикация
                  Според мен са крушки Свали капаците на фаровете отзад и виж дали в голямата лупа (късия) има крушка и не е изгоряла!Ако все пак всичко е ОК, може направо да сложиш ксенон и да не се притесняваш за нищо Аз направих така и прогледнах
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за съветите, довечера ще се пробвам с крушките. Аз капачето успях да го сваля но нещо ме беше страх да се пробвам с крушките, как точно се свалят крушките за да не разучавам на място и да не счупя нещо
                    Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

                    Коментар


                      #11
                      Щом не ти работи индикацията значи не дава напрежение към късите. Вероятността да ти изгорят и 2-те крушки + контролната на таблото е малка, аз бих си отворил панела на волана и да погледна там дали ми ходи захранване и после дали отива нататък.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък бих пробвал първо с релето - коегите с такова Пунто да кажат къде се намира - защато не иска разглобяване, за разлика от ключето. Ако не е от релето - тогава - ключа- защото наистина е много малко вероятно да изгорят 3 кружки заедно...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Ха, моята Брава като я взех имаше само една работеща крушка, а останалите три бяха изгорели.Провери крушките.

                          Коментар


                            #14
                            kiro_of_the_day написа:
                            Аз пък бих пробвал първо с релето - коегите с такова Пунто да кажат къде се намира - защато не иска разглобяване, за разлика от ключето. Ако не е от релето - тогава - ключа- защото наистина е много малко вероятно да изгорят 3 кружки заедно...
                            Ако е релето то ще свети контролната лампа, релето разтоварва веригата и захранва самите крушки, за мен се губи тока някъде.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Честита придобивка и от мен.Да качиш после снимки Иначе по смело с капака на фаровете и крушките ,ако имаш книжка там си е показано как и откъде.за релето незнам де се намира има 2-ма колеги дето се сещам с хгт зарков и сии да кажат ако знаят къде се намира.
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X