Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за касетофона и бравата на багажника на мареа комби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за касетофона и бравата на багажника на мареа комби

    от италия един познат ми докара фиат мареа. днес в най-големия дъжд ходих да я гледам на първо четене колата ми се стори доста добра но ми направи впечетление че свети лампата на air bag но колата няма удари, капачето на касетофона не се затваря и не мога да отворя багажника има проблем с бравата. ако можете помогнете за решаване на тези проблеми.
    FIAT Marea 1.9TD/100

    #2
    Re: питане за касетофона и бравата на багажника на мареа ком

    zombaiko написа:
    от италия един познат ми докара фиат мареа. днес в най-големия дъжд ходих да я гледам на първо четене колата ми се стори доста добра но ми направи впечетление че свети лампата на air bag но колата няма удари, капачето на касетофона не се затваря и не мога да отворя багажника има проблем с бравата. ако можете помогнете за решаване на тези проблеми.
    Здравей и честита придобивка със здраве да си я караш и да не ти създава ядове.Като за начало напиши каква е модификацията седан или комби,както и с кой двигател е коя година е произведена и ако не криеш за колко я взе.Относно проблемите ти:1.Индикацията за еърбег само със диагностика на комп ще разбереш какво не е наред.2.Капачето на касетофона може или да е излязло от водачите или да е счупено нещо по него.3.Със багажника малко се затруднявам защото сега незнам седан ли е или комби.Ако е седан багажника се птваря отвътре от купето посредствов лост който е отляво до шоф.седалка.Причините тогава може да се скъсано жило и много други.Ако е комби версията багажника се отваря само отвън и там ще се наложи разглобяване на бравата за локализиране на проблема.Надявам се да съм помогнал.p.s. Извинявай в заглавието си написал ,че е комби сега го погледнах.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Една от най-невинните причини за светене на лампата на еърбега е колата да е останала без напрежение, паднал акумулатор,късо съединенение от там и изгорял бушон.Тази грешка се чисти със специализиран софтуер в сервизите на Ауто Италия и Ванто-трейд.До скоро струваше 20 лв.Успех!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Относно капачето на касетофона, изваждаш целият касетофон на вън (ако не успееш отиди до някой Техномаркет, срещу 5 лв. ще ти го извадят), има малки болтчета които държат целия преден панел на касетофона. Развиваш ги и леко издърпваш панела, за да не скъсаш кабелите. Вече се вижда къде е проблема. Обикновено се чупи една пластмаса, за която се захваща крачето на капачето. Залепия с епоксидна смола или поксипол и си готов. Аз първо пробвах със секундни лепила, но не става.ПП: Забравих да кажа, честито и много безаварийни километри!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Re: питане за касетофона и бравата на багажника на мареа ком

          Tornado написа:
          zombaiko написа:
          от италия един познат ми докара фиат мареа. днес в най-големия дъжд ходих да я гледам на първо четене колата ми се стори доста добра но ми направи впечетление че свети лампата на air bag но колата няма удари, капачето на касетофона не се затваря и не мога да отворя багажника има проблем с бравата. ако можете помогнете за решаване на тези проблеми.
          Здравей и честита придобивка със здраве да си я караш и да не ти създава ядове.Като за начало напиши каква е модификацията седан или комби,както и с кой двигател е коя година е произведена и ако не криеш за колко я взе.Относно проблемите ти:1.Индикацията за еърбег само със диагностика на комп ще разбереш какво не е наред.2.Капачето на касетофона може или да е излязло от водачите или да е счупено нещо по него.3.Със багажника малко се затруднявам защото сега незнам седан ли е или комби.Ако е седан багажника се птваря отвътре от купето посредствов лост който е отляво до шоф.седалка.Причините тогава може да се скъсано жило и много други.Ако е комби версията багажника се отваря само отвън и там ще се наложи разглобяване на бравата за локализиране на проблема.Надявам се да съм помогнал.p.s. Извинявай в заглавието си написал ,че е комби сега го погледнах.
          мареата е комби 1.9TD 100коня произведена е 1997г поне така пише на коланите 201000км. външно единия заден калник е леко чукнат а на предния капак има следи от камъчета вътре е страшна кочина ко си личи че колата е запазена. както казах един познат ми я купи с докарването ми излезе 2200е но за тази цена доста почаках защото в италия цените за хубави мареи почват от 2500е в италия. а за air bag можеби си прав акумулатора не ставаше за нищо и купихме нов. бая зор видях и с алармата и тя нещо се беше ошеметила но се оправи. не съм я карал още защото няма номера. само в Ауто Италия и Ванто-трейд ли могат да ми направят диагностика в итал сервиз нямат ли диагностична апаратура?
          FIAT Marea 1.9TD/100

          Коментар


            #6
            Задната брава явно е слабо място и аз бера ядове с моята: заключва само едната ключалка(дясната), понякога дава сигнализация на таблото за отворен багажник, понякога се отключва само с ключ а не с централното... дръжката на бравата оставаше заклещена в натиснато положение, някакъв самодеец я чопли и каза че разни пружинки били изгнили и скъсани, уж я оправи, ама си остави ръцете, сега и кората на капака на багажника се откача- тоя не я е отвинтил а е мислил че са само щипки и е дърпал левашката за да я свали. Когато имаш време внимателно я свали и разгледай ключалката, едва ли е кой знае колко сложно, сигурно има нужда от почистване и наистина може някоя пружинка да се е скапала.
            Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

            Коментар


              #7
              Dzver написа:
              Задната брава явно е слабо място и аз бера ядове с моята: заключва само едната ключалка(дясната), понякога дава сигнализация на таблото за отворен багажник, понякога се отключва само с ключ а не с централното... дръжката на бравата оставаше заклещена в натиснато положение, някакъв самодеец я чопли и каза че разни пружинки били изгнили и скъсани, уж я оправи, ама си остави ръцете, сега и кората на капака на багажника се откача- тоя не я е отвинтил а е мислил че са само щипки и е дърпал левашката за да я свали. Когато имаш време внимателно я свали и разгледай ключалката, едва ли е кой знае колко сложно, сигурно има нужда от почистване и наистина може някоя пружинка да се е скапала.
              Разглобявал съм целия механизъм отзад за затваряне и мога да ви кажа ,че главна вина за проблемите идват от прах и кал която спъва работата и.След старателно почистване и смазване всичко си идва на мястото.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                надявам се да е така както казвате че нужно само почистване на бравата. в петък ще са ми готови докоментите в понеделник регегистрирам и ще видим тогава какво има за правене. p.s новата брава струва 225лв. смо дано не се наложи да я сменям
                FIAT Marea 1.9TD/100

                Коментар


                  #9
                  Tornado е прав, 90% причината е замърсяване. При мен зимата имаше проблеми, но се оправи само с пръскане със спрей отвън.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X