Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали да махам катализатора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дали да махам катализатора?

    Привет,посъветваха ме от сервиз, че ако предпочитам да карам на газ е по-добре да се отреже катализатора!Проверих , около 65 лв. слагат някакво гърне и пак си връщат МОДЕРИРАНО сондата .Не знам обаче това дали е редно.Щяло да намали темературата в двигателя, щото нямало да задържа вредни газове и така свещите нямало да ми горят!Бихте ли ми дали съвет.БРАВА 1.6 16vЛамбда Модерирал: mme

    #2
    И аз това се чудя, даже днес четох теми по въпроса, но не мога да реша.
    Lancia Y, 1.2, 60

    Коментар


      #3
      Re: Дали да махам катализатора?

      Vladoo написа:
      Щяло да намали темературата в двигателя, щото нямало да задържа вредни газове и така свещите нямало да ми горят!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Махай го! Независимо газ нафта или бензин ще има положителен ефект.
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          И как ще минеш на преглед без катализатор ? Изискванията към вредните емисии в изгорелите газове ще стават все по-жестоки. А да не говорим като започнат от 2008 г. и на пътя да ги мерят ...
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            католизатор

            че ще върви по добре особенно ако е запушен е вярно но като ходиш на Технически преглед ще ти казвад че не е в норми и може да те върнат особенно по на татак /затягат положението /
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: Дали да махам катализатора?

              Vladoo написа:
              Привет,посъветваха ме от сервиз, че ако предпочитам да карам на газ е по-добре да се отреже катализатора!
              Никакво махане! Пълни глупости, дето ще махнеш нещо дето струвва повече от 100 лв, та и да дадеш още 65 за някой боклук дето няма да изкара 3-4 години?! Аз карах 45000 с катализатора на газ, и едни идиоти ми потрошиха катализатора вместо да сменят мека връзка, още щях да си го карам. А и наистина нещата вървят към затягане за вредните емисии. Какъв народ бе! Да ти предлагат га махнат катализатор?!
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Хората, които си мислят че катализаторите на колите им вършат някаква работа са в безкрайно голяма грешка. Освен ако във форума няма кола която да е под 100 000км. Толкова е живота на един катализатор. Пък и кой си кара колата повече от 1-2 години?
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  Да допълня, че наистина при каране на газ водата която се отделя разрушава още повече катализатора. Виж обаче къде да се махне - и аз не знам.
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #10
                    Защо ще махаш нещо, което работи?! Аз си карам вече 15К на гази и засега, да чукна на дърво, нищо му няма на катализатора...може и предишния собственик да го е сменял веднъж, като му е свършил живеца и да кара още доста време
                    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                    Коментар


                      #11
                      Махането на катализатора ще доведе до намаляване на разхода на гориво и увеличаване на мощността в малки граници. Това, обаче не е правилно. Сигурно аз съм единствения кретен, който е дал 400лв. за нов, но не съжалявам. В края на краищата всички страдаме от замърсения въздух.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        А как се проверява дали катализатора е запушен, има ли начин без демонтаж?
                        Lancia Y, 1.2, 60

                        Коментар


                          #13
                          Като се измери дали газовете който излизат от ауспуха са в норма.
                          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                          Коментар


                            #14
                            А къде има истински катализатори по 400 лв? Защото доколкото знам цените са над 1000 ... и то доста. А ефекта на менталивия катализатор е същия като на резонаторното гурне - за околната среда - нулев.
                            Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                            Коментар


                              #15
                              kkp написа:
                              А къде има истински катализатори по 400 лв? Защото доколкото знам цените са над 1000 ... и то доста. А ефекта на менталивия катализатор е същия като на резонаторното гурне - за околната среда - нулев.
                              Аз го купих втора ръка от ударено Браво на 2г., на ~20 000км.
                              Fiat Marea 1.8i 16V
                              Fiat Tipo 1.4i 8V
                              Fiat Punto 1.6i 8V
                              www.italauto-bg.net/forum/

                              Коментар

                              Working...
                              X