Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на амортисьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Поредното доказателство, че този, който си взел (афтърмаркет) няма нищо общо с оргинала (вграждан, OE).Влади - Billstein имат няколко серии виж ги, а mitaka_71 питай за Каяба.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #47
      Свързах се с него Дргу въпрос - ако дадени амортисьори са стояли примерно 2-3 години в склад, това пречи ли им по някакъв начин.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #48
        vsd написа:
        Свързах се с него Дргу въпрос - ако дадени амортисьори са стояли примерно 2-3 години в склад, това пречи ли им по някакъв начин.
        Ако са съхранявани правилно (легнали), не би трябвало да им пречи.

        Коментар


          #49
          vsd написа:
          Такааа, минаха около 3 години и около 60000 км.Вчера левия амортисьор се СЧУПИ. Счупи се "буталото" точно в началото на резбата с която се завива горе на тампона. Добре че карах с 2 км/ч.Не знам боклуци ли са какво са, но не искам за 200 лв да си рискувам живота, моя и на другите. То е ясно че всичко се чупи и нищо не е вечно, ама да изпуснат, да се разтракат добре, но да се счупи метала, таковал съм ги в боклуците.Ще направя снимки да се види.Пак изниква въпроса какво да си купя. Не ми се сменя едно и същонещо по 2-3 пъти.
          Става въпрос за Кофап-а купен от Христо нали .Още тогава мисля ти казах,че този е дребен мошеник зарибяващ тука по форумите и стоката му е най-евтината и най-некачествената,но иначе все си я хвали .На мен ми поиска около 20 х.лв да му купя част от стоката в Бургаския магазин,която беше и за Ритмо,Регата,Типо/Темпра и други стари таралясници и като я продам на балъците от форума основно да ида пак от него да си заредя магазина като ползувам негото утвърдено име .Незнам що за наглост беше да те гледа в очите да иска такава сума пари и да те кара същевременно да плащаш наем на магазина и после да прекупуваш неговите чаркълъци повечето пазарени от Евро 07.Незнам,но такива направиха пари за сметка на крайния потребител.Аз лично бих го издигнал за министър-председател този ямболския : п.п Търси Боге,Закс или Сакс който както му е по-удобно произношението и в краен случай Монро.Или се ориентирай по-следния начин-всичко къде се предлага като марка от Христо не става.Другите марки се ядват.
          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

          Коментар


            #50
            На Sachs рекламациите напоследък са повечко, БОГЕ ако се не лъжа е под тяхната шапка.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #51
              Влади,аз съм с Кофап отпред и никак не съм доволен. Започнаха да потропват още на 3-я месец.Миналата година ги сменях.Ама какво да се прави.Карам си така и се правя че не чувам.Аз ти предлагам да видиш как стоят нещата с Каяба.Доста положителни мения има за тях.За сега май все още нямат ментаци.

              Коментар


                #52
                janyboy написа:
                Влади,аз съм с Кофап отпред и никак не съм доволен. Започнаха да потропват още на 3-я месец.Миналата година ги сменях.Ама какво да се прави.Карам си така и се правя че не чувам.Аз ти предлагам да видиш как стоят нещата с Каяба.Доста положителни мения има за тях.За сега май все още нямат ментаци.
                Аз съм с Каяба отзад.Вече 1 година нямам проблеми,но в студа тропат като луди първите 200 метра.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #53
                  dudulia написа:
                  Аз съм с Каяба отзад.Вече 1 година нямам проблеми,но в студа тропат като луди първите 200 метра.
                  Е ти пък сега.Щом е само в студа и само първите 200 метра си патрон. Моите тропат и зиме и лете, и първите 200 метра и следващите 2000 километра.Това е положението - Cofap .

                  Коментар


                    #54
                    аз пък да ви се оплача баща ми ходи при негов човек да сменя амортесьорите на темпрака , за 250 лв предни задни - маслени + работата... значи отзад са някви нечовешко смотани ... Оптимал са отзад.. супер меки. с 1 пръст на ръката си можеш да клатиш цялата задница... (някой приятел зад мен като кара вика тоя гъз не се спира да подскача) то се усеща и в купето като карам , като сам самичак... ако има отзад някой по се ядваПредните някви ITN . не са толкова "меки" като отзад но сигурно и те са няква боза.... просто излишни разходи бяга това...вместо да вземем малко по-добро за малко повечко пари....
                    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                    Коментар


                      #55
                      То, това е въпроса, кои са по-добри защото за всчики марки се чуват и лоши неща. За каяба няколко човека във форума бяха писали че не са доволни, за закс също се чуват рекламации, монро поради мои си причини не ми се иска да си взимам, само май за билщайн не съм чувал лошо. То е ясно че винаги ще има недоволни, ама ...От няколко места чувам че амортисьори в БГ се карали по 50000 км. Струва ми се абсурдно, то ремъците карат повече.Гледах да си поръчам от ebay или някъде другаде, ама няма нищо.Между другото тампоните ми поне видимо са здрави и не смятам да ги сменям. Как стои въпроса с лагера на амортисьора.Мерси на всички за мненията.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #56
                        Взех си Bilstein B4Колкото изкарат, толкова, важното е да сме живи и здрави.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #57
                          На каква цена ги взе ... щото ако са тези:VNE-4550 Shock Absorber / BILSTEIN - B4 Gasв сайта на Билщайн пише цена 115 EUR за бройка ... без ДДС-то ... Ако има голяма разлика в цената - това трябва ли да е притеснително относно качеството ...
                          Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                          Коментар


                            #58
                            Взех ги по 148,80 лв. от Манимпекс, защото ми беше по-удобно и т.н. иначе mitaka_71 ми даде по-ниска цена.Имат година гаранция или 10000 км. което за мен е прекалено малко, но така или иначе няма да разчитам на гаранцията.
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар

                            Working...
                            X