Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на амортисьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на амортисьори

    Здравейте,Понеже има доста задавани въпроси за амортисьори, реших да пусна една анкета за да може да се обединят мненията и да се виждат на едно място, кой каква марка амортисьори предпочита. Лично на мен ми предстои скоро смяна и на четирите и затова се интересувам. Може и цени да пишем за да може да има повече информация. Това което намерих досега (става въпрос за Bravo 1,9 JTD) за предни аммортисьори е:Monroe - за предни в магазина на М-комплект ми казаха 155лв, а в сервиза 135лв. Направи ми лошо че ги слагат цените както се сетят.Sachs - официалния вносител ми каза, че не внасят за FIAT Bravo, а в М-комплект миказаха че ги имали ама били много скъпи и затова не ми ги предлагали Cofap - 91лв. от hit-ko (информацията е от сайта му)Koni - 370лв. или нещо такова беше цената Това е, като намеря още ще пиша.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #3
    Искаш от нас да направим избор измежду марки от различен клас и различни цени ли?Все едно да напишеш FIAT, LANCIA, OPEL, FERARRI, LAMBORGINI и да искаш да избираме.Аз лично предпочитам най-качествените, но не мога да си ги позволя Смених преди 2 години предните с COFAP и досега са добре. Не се оплаквам. Тогава 2-та COFAPа ми излязоха колкото едно MONROE. А и COFAP се произвеждат от Magneti Marelli, която пък е собственост на концерна FIAT.П.С.: Тези от SACHS как те разбраха колко пари имаш? Като не ги предлагат на клиентите си, защо изобщо ги внасят?? Аман от такива търговци. Навремето един приятел в Бургас тръгна да си купува компютър. Държеше да е марков, а и можеше да си го позволи. Влиза в един фирмен магазин на известна марка, продавача само го поглежда и му казва - китайските компютри са малко по-надолу по улицата

    Коментар


      #4
      Доволен съм от COFAP. AL-КO също не са лоши ...

      Коментар


        #5
        Immortal написа:
        Искаш от нас да направим избор измежду марки от различен клас и различни цени ли?Все едно да напишеш FIAT, LANCIA, OPEL, FERARRI, LAMBORGINI и да искаш да избираме.
        Идеята ми е да се получи анкета като тази за носачите или с други думи - каква марка ще сложите на колата си? Желанието ми е всеки да гласува за това което би си купил, или си е купил и е доволен от него.Относно Sachs - в М-комплект ми казаха че били много скъпи, иначе официалния вносител каза че не внасят за Браво. въпроса е какви предлагат от М-комплект като няма от кой да ги купят.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #6
          wwweb написа:
          AL-КO също не са лоши ...
          AL-KO са перфектините амортисьори от гледна точка на качество и цена. Предлагат се от Косер.WIKTOR са пълен боклук и след година и половина каране имам чувството, че вече са за смяна.

          Коментар


            #7
            Ако търсиш евтини COFAP, ако търсиш хубави KONI :D
            Punto 1.4 GT 94г.

            Коментар


              #8
              за мен също от значение е и гаранцията - например ако си караш колата всеки ден, тогава гаранция от 3 години ще ти е перфектно, но ако я караш много рядко и ти дават гаранция 1 година ще е кофти
              Audi 1.8S златен талон

              Коментар


                #9
                За Bilstein никой нищо не казва... в немските чудеса на техниката доста ги ползват
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #10
                  За Bilstein никой нищо не казва... в немските чудеса на техниката доста ги ползват
                  Наполедък са зле, нещо дефектна серия ли е вкарана, незнам ама доста хора пропищяха иначе са със 2 години гаранция. Ако ти я признаят
                  Punto 1.4 GT 94г.

                  Коментар


                    #11
                    Да, и аз чух че на един му се прецакали след 4 месеца. Дали е вярно обаче незнам
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #12
                      vsd написа:
                      Идеята ми е да се получи анкета като тази за носачите или с други думи - каква марка ще сложите на колата си? Желанието ми е всеки да гласува за това което би си купил, или си е купил и е доволен от него.Относно Sachs - в М-комплект ми казаха че били много скъпи, иначе официалния вносител каза че не внасят за Браво. въпроса е какви предлагат от М-комплект като няма от кой да ги купят.
                      все пак амортисьори се сменят рядкои всеки има впечатления от 1-2 маркиаз се доверявам на Христо, който каза че Cofap са го изненадали приятноа колкото до Sachs - наистина цената е доста солена, поне за моята кола - нещо от рода на 250иначе ги продават в D&N
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #13
                        Да прав си колега. Дано да се сменят още по-рядко Еот цените на още няколко маркиBilstein от Елит-авто: предни 142лв за брой задни 80лв за брой гаранция - 1,5 години или 2 години, не бяха сигурниSachs - звънях във В&D Авто и пак ми казаха че предни нямат, а имат само задни маслени с цена 94,80лв. за бройMonroe от ТЕХ-КО предни 138 лв за брой 3г гаранция задни 86лв за брой 3г гаранция задни 74 лв за брой 2г гаранция
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #14
                          Колеги, сега видях, че има тема за амортисьори.Точно по този въпрос писах днес:http://forum.fiat-bg.org/posting.php...173170След като отговорих на колегата, се зарових по-дълбоко в темата и съвсем се обърках относно Кони. Открих в сайта им описания на регулировките:http://www.koni.com/index.php?id=193Изглежда всички модели, които стават за Мареа са регулируеми, но някой модели се регулират на место, а други чрез сваляне. Къде да погледна, за да разбера от кой модел са монтирани на колата?
                          Marea Weekend TD100 ELX '97

                          Коментар


                            #15
                            За какво се нагласят тези амортисьори? Какво се печели с това? Някой може ли да обясни?
                            Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

                            Коментар

                            Working...
                            X