Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачка за резервоара

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачка за резервоара

    Здравейте колеги! Мойта Панда и капачка на резевоара, която не се заключва! Тя обаче има нещо като клапан вътре. Намерих заключваема в РАДИАЛ, която пасва идеално и е италианска и се води че става и за този модел. Новата е на SISPA - 6235 V. Предполагам че също има клапан тъй като я натискам с пръсти от горе сърцевината и се придвижва с около 5-6мм. Какво точно прави този клапан и доколко е важен? Има доста по тази тема но така и не разбрах по същество за какво става въпрос. До колкото знам тя трябва да пуска въздух в резервоара.Благодаря!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    :D Здрасти!тоя клапан май е за налягането в резервоара в смисъл, като ти се разширява бензина...чаткаш ли? :D
    FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
    FIAT MAREA1.6 16V

    Коментар


      #3
      Чаткам, само че и двете капачки пускат въздух само към резервоара. Т.е. ако правилно съм разбрал вакуума в резервоара би трябвало да отваря този клапан, който от своя страна пуска вътре въздух и вакуума ще намалее и така отново. Само че новата капачка за разлика от оригиналната при отворен клапан пропуска доста по малко въздух, та дали това няма да е проблем? - според мен не!
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Махни го този клапан от капачката и си карай така. Това всичкото е направено за да не могат бензинови изпарения от резервоара да излизат свободно в атмосферата и да замърсяват околната среда. Така обаче гаранция се товари повече бензиновата помпа да прави необходимото налягане. Работя на бензиностанция и знам какво става ако е запушен отдушник на някоя от цистерните. Аз моята капачка съм я "преработил" по този начин - махнах уплътнението и пружинката вътре и сега през нея се поддържа атмосферно налягане в резервоара.За помпата - тя представлява един най-обикновен електродвигател, който върти перка в долният си край. Тя завихря бензина по спираловидно каналче и го праща в горната част на помпата и от там по маркуча и в двигателя. Невероятно но факт - цялата помпа вътре е пълна с бензин, всичко, покрай ротора, четките, абе всичко е залято с бензин, ама нищо не се запалва от искренето на четките. За това е добре да имаш повече бензин в резервоара, така самата помпа се охлажда по-добре и не е възможно да я прегрееш и изгориш.Потърси във форума има моя тема за цялата тази система за пречистване и изгаряне на бензиновите пари от резервоара.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          Re: Капачка за резервоара

          Danchojn написа:
          Здравейте колеги! Мойта Панда и капачка на резевоара, която не се заключва! Тя обаче има нещо като клапан вътре. Намерих заключваема в РАДИАЛ, която пасва идеално и е италианска и се води че става и за този модел. Новата е на SISPA - 6235 V. Предполагам че също има клапан тъй като я натискам с пръсти от горе сърцевината и се придвижва с около 5-6мм. Какво точно прави този клапан и доколко е важен? Има доста по тази тема но така и не разбрах по същество за какво става въпрос. До колкото знам тя трябва да пуска въздух в резервоара.Благодаря!
          Колега каква е цената на новата капачка?
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            За колата от подписа си купих капачка за 6 лв!Обърнете внимание на цифричката,демек налягането на мойта пише 0.7 бар!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Капачката от РАДИАЛ се оказа много готина и струва 20лв. Освен това като я поразучих в резервоара наистина би трябвало да се поддържа атмосферно налягането, защото и най - малкият вакуум я отпушва. Такива от 5-6лв. гледах в Кауфланд но те не са баш такива и ми се сториха съмнителни - но не съм сигурен де.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                За помпата - тя представлява един най-обикновен електродвигател, който върти перка в долният си край. Тя завихря бензина по спираловидно каналче и го праща в горната част на помпата и от там по маркуча и в двигателя. Невероятно но факт - цялата помпа вътре е пълна с бензин, всичко, покрай ротора, четките, абе всичко е залято с бензин, ама нищо не се запалва от искренето на четките.
                бензина не се запалва от искренето на четките, защото ти много правилно си написъл - цялата помпа е пълна с бензин, т.е. няма въздух, респективно кислород, който да поддържа горенето...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Оле майко аз съм се сбъркал нещо, капачката за която говоря е зя разширителното казанче а не за резервоара!Ще ме извините ама леко съм не разбрал, не дочел знам лиИначе мисля да си търся и аз ,че мойта не се заключва!
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    dimmX написа:
                    Оле майко аз съм се сбъркал нещо, капачката за която говоря е зя разширителното казанче а не за резервоара!Ще ме извините ама леко съм не разбрал, не дочел знам лиИначе мисля да си търся и аз ,че мойта не се заключва!
                    Проблемът със заключването го имам и аз. Мога да заключвам капачкат на резервоара само с червения ключ. Това се отнася и за жабката!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар

                    Working...
                    X