Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

с колко килограма се стяга главата на пунто 1.2 v8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    с колко килограма се стяга главата на пунто 1.2 v8

    с колко килограма се стяга главата на пунто 1.2.купих гарнетура спеесо но на неиа непише с колко се стиага,има само моделите на автомобилите.благодаря ви предварително

    #2
    Първо - оправи си правописа, че почти нищо не се разбира.Второ - стягането не се мери в килограми и не очаквай никой да може да преизчисли въртящ момент в тегловни единици.Трето - виж в сервизното ръководство, Има го във форума откъдето, можеш да го изтеглиш.И без да ми благодариш.

    Коментар


      #3
      1- 20нм2- 30нм3- 90 градуса4- 90 градусаза килограми ще те излъжапогледни си на всяко стягане на главата на колко кг., се равнява,записваш си ги и ако искаш ги постни да се знае ангр. .8 6 2 5 10 маховик ремък 7 3 1 4 9в такава последователност се стягат болтовете

      Коментар


        #4
        на скалата на ключа има само килограми

        Коментар


          #5
          аз лично бих я стегнал така1-3 кг2-4кги натам на градуси по 90

          Коментар


            #6
            1 кг сила = 9.8065 Nm
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              майстор ми каза на мен да стягам до 7 кила така и направих и няма никви грижи
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                майстор ми каза на мен да стягам до 7 кила така и направих и няма никви грижи
                Излъгал те е.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Само да вметна, че при някои модели стягането се извършва на няколко етапа - завиване с определена сила, отвиване (някой път има и изчакване по време) и тогава окончателно стягане. Като силата на стягане между фаза 1 и 3 е съвсем различна. Провери в серзивната книжка за най сигурно.И докато не видиш точни цифри, и начин на затягане не започвай въобще. Да не се окаже че ще сменяш два пъти нова, но протекла гарнитура.

                  Коментар


                    #10
                    johnfound написа:
                    pakumba написа:
                    майстор ми каза на мен да стягам до 7 кила така и направих и няма никви грижи
                    Излъгал те е.
                    може, вече имам към 5000 км
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      7кг е нищо. При мен затягането е 20Нм, 40Нм, 90 градуса, 90 градуса. На последното затягане на 90 градуса ключа показваше към 110Нм (над 11кг)
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        То това да не е 5 кила сирене. Казва се, че е затягащ момент (torque) и дименсията е "нютон х метър" или съкратено "N.m" за система СИ. А остарялата, но все още използвана дименсия е "килограм сила х метър" или съкратено "kg.m" (може да се срещне и като"килограмометър"). Връзката е 1 kg.m = 9,81 N.m. Това 9,81 (земното ускорение или g-force) може да се закръгли на 10, без да има някакво негативно влияние на затягането на болтове на главата конкретно в случая.Гарнитурите SPESSO са за първоначално вграждане във Фиат. Така, че може да се използват директно фабрични данни.

                        Коментар


                          #13
                          ми не знам пичове, човека е монтьор и потдържа целия парк на АЕЦ Козлодуй, досега не ме е подвел. предполагам се е застраховал да не ги скъсам, факт е, че нямам никакви проблеми с това
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            благодаря на всички. стегнах болтовете до 6кг,защото на 6.5-7кг скъсах един.наложисе да купя нов комплект болтове.

                            Коментар


                              #15
                              jeko33 написа:
                              благодаря на всички. стегнах болтовете до 6кг,защото на 6.5-7кг скъсах един.наложисе да купя нов комплект болтове.
                              как на 6 брена старото ми типо 1.4 главата я въртях на 11кгтова,че си ги сктсал на 6.5-7 не значи,че не трябва на повече,ако са сваляни преди това много ясно,че ще се скъсат,по принцип на болтовете си пише до колко издържат

                              Коментар

                              Working...
                              X