Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.2 свирене на ремъка ..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    коцев написа:
    Сега възникна друг проблем / впрочем то няма да е Пунто ,ако не създава проблеми / при тия валежи много ми влиза вода в купето и ми капи точно в краката
    А аз мислех ,че не са като опелите и не прокапват ето една тема за теч на колегите от Алфа форумамалко но така като гледам в тази тема ,само на сините Пунтота ли им свири ремъка !
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    Коментар


      #17
      Здравей градски..Някои ремъци така си свирят по начало даже без да има някаква причина.Визирам не само автомобилните.Лекуват се за доста дълъг период като им намажеш работната повърхност със спиртен разтвор на колофон.Това поне ти е под ръка.И намажи първо само единия за да разбереш кой е музиканта. За да огледаш да не би да има все пак някаква причина. По някога обръщането на посоката помага но не се препоръчва по принцип.Както при гумите е смениш ли им посоката на въртене започват да се износва бързо.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #18
        Да , лесно ще разбера кой е от ремъците като довечера ще сваля тоя на генератора и утре сутринта като запаля ще проличи. Ами от три години го имам фиатчето и тоя проблем се появи от около месец.Но той не е болка за умиране по скоро влизането на вода е по проблемно.Каня се за довечера да сваля пластмасовата решетка под рамената на чистачките и отново да огледам от къде влиза водата.Така и така го дават пак в почивните дни да вали и ще имам възможност да го пробвам. :D Пък като не стане ще си карам мерцедеса когато вали , а пунтото само в слънчеви дни
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #19
          коцев написа:
          Да , лесно ще разбера кой е от ремъците като довечера ще сваля тоя на генератора и утре сутринта като запаля ще проличи. Ами от три години го имам фиатчето и тоя проблем се появи от около месец.Но той не е болка за умиране по скоро влизането на вода е по проблемно.Каня се за довечера да сваля пластмасовата решетка под рамената на чистачките и отново да огледам от къде влиза водата.Така и така го дават пак в почивните дни да вали и ще имам възможност да го пробвам. :D Пък като не стане ще си карам мерцедеса когато вали , а пунтото само в слънчеви дни
          Колега Коцев отдавна не си писал за Синята страла .Доста съм научил от твоите постове за Пунтото. Ремъка ми свиреше точно като твоя и акумулатора ми беше стар, ама аз си понетегнах малко ремъка(от което не спря да свири) и си мислех. че всичко е ОК.Да ама не.След време алтернатора сдаде багажа и ме остави в най-неподходящия момент - на магистралата.Моята препоръка е да си позаредиш добре акумулатора или най-добре да го смениш. Прегледай си алтернатора-мооже да му смениш лагерите.Лошото на този тип алтернатори които се монтират на Пунтовците е, че не подлежат на ремонт.Сцепва се кожуха на статора, ротора забива в статора, прекъсва статорните намтоки и край.Като ходих във Ванто Трейд момчето каза като слаби мяста,че се "цепи" алтернатора и съединитела бързо заминава.Аз тогава не го разбрах много, ама впоследствие всичко ми се изясни. За теча отпред - задръстват се улейчетата с листа и други мизерии и водата не може да се изтича.Наскоро и аз чистих моите, че се бяха задръстили. Успех!
          Fiat Punto 1,1 '96 Италианската сила

          Коментар


            #20
            Свалих тая вечер пластмасовата решетка под чистачките и всичко си беше чисто .Двата отвора си бяха чисти както ги бях чистил преди година и нещо.Оглеждах и не видях от къде може да влезе вода . Поставих си чистачките без тази решетка , та да мога да отида на автомивката и като я обливам с вода дано успея да видя от къде влиза.Това дето го каза са генератора ми подейства още по зле Че то мамка му не остана нещо по това пунто да не създава проблеми.Тая вечер не остана време да сваля ремъка и утре вечер няма да стане ,че пък бойлера ми издаде багажа тая вечер и утре ще купувам друг и вечерта пък с него ще се разправям.Мъка .Ама като ще си подкарам мерцедеса и ще го оставя това Пунто тъй да си изгние в гаража. От яд няма и да го продам.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              RoMeO_156_GTA написа:
              само на сините Пунтота ли им свири ремъка !
              И аз съм със синьо Пунто 1,1, ама за сега да чукам на дърво ремъка ми не свири, но пък паравих генератор, беше се износил външния меден пръстен и го струговахме без да го разглобяваме, голяма мъка е да се разглоби и се отказахме, след което му набухме друг пръстен и нови четки и за сега кара. Интересно четките се оказаха от по-твърд материал от пръстена, сега съм сложил четки от сатрите жигули които намерих в мазата, те са с повече графит и по-малко мед от тези дето бяха останали, дано идържи по-дълго време. Колкото до теча за сега нямам при мен и нямам идея от къде може да влиза освен от въздухопровода, а защо не си огледаш уплътненията на прозореца и по-точно покрай вратата, там като поранадигнеш и гумата за уплътняване на вратата ще видиш колко кал има събрана.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X