Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто-проблем с вентилатора в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто-проблем с вентилатора в купето

    От няколко дни вентилатора на Пунтото ми работи само на 3-та степен.Ходих при майстори,казаха,че проблема е в регулатора на скоростите.Да не го търся,не се продавал,можело да се намери целия комплект с турбината но на страхотно висока цена.Втора употреба нямало.Колеги,да имате някакви идеи къде може да се намери такъв регулатор?Р.С.Изглежда електрическата част на Пунтото не е на ниво.Колата ми е на 7 год.изключително запазена,но досега съм имал доста проблеми:1.когато я взех фаровете изобщо не светеха.2.Чистачките и досега работят на интервалния режим когато си искат.3.Помпата за водата за чистачките постоянно прави номера.4.Понякога стоповете не работят.Сега пък и този вентилатор...

    #2
    Re: Фиат Пунто-проблем с вентилатора в купето

    Иво написа:
    От няколко дни вентилатора на Пунтото ми работи само на 3-та степен.Ходих при майстори,казаха,че проблема е в регулатора на скоростите.Да не го търся,не се продавал,можело да се намери целия комплект с турбината но на страхотно висока цена.Втора употреба нямало.Колеги,да имате някакви идеи къде може да се намери такъв регулатор?Р.С.Изглежда електрическата част на Пунтото не е на ниво.Колата ми е на 7 год.изключително запазена,но досега съм имал доста проблеми:1.когато я взех фаровете изобщо не светеха.2.Чистачките и досега работят на интервалния режим когато си искат.3.Помпата за водата за чистачките постоянно прави номера.4.Понякога стоповете не работят.Сега пък и този вентилатор...
    Bиж тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=1550почти по темата е,да не пиша наново,при мен и колегата скоростите са 4,може да има и варианти с 3,но проблема е същият-най-вероятно прекъснат гасящ резистор-ако не го намериш като нов или втора ръка може да се навие,или нещо близко като стойност от друг модел или марка...Просто трябва да го пипне разбиращ човек...Относно ел.инсталацията -не мисля,че е по-лоша от всяка една друга-проблемите,за които пишеш,могат да се появят при всяка друга марка и модел-не мисля,че са типични за Пунто...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Re: Фиат Пунто-проблем с вентилатора в купето

      Относно ел.инсталацията -не мисля,че е по-лоша от всяка една друга-проблемите,за които пишеш,могат да се появят при всяка друга марка и модел-не мисля,че са типични за Пунто...Успех ! Позволявам си да не се съглася за това с теб!Досега съм карал доста автомобили,повечето немски,много по-стари от това Пунто.Ремонт на чистачки,вентилатор,помпа за чистачките,въобще всичко,свързано с електричеството-не съм и ги пипал.

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Пунто-проблем с вентилатора в купето

        Иво написа:
        Относно ел.инсталацията -не мисля,че е по-лоша от всяка една друга-проблемите,за които пишеш,могат да се появят при всяка друга марка и модел-не мисля,че са типични за Пунто...Успех ! Позволявам си да не се съглася за това с теб!Досега съм карал доста автомобили,повечето немски,много по-стари от това Пунто.Ремонт на чистачки,вентилатор,помпа за чистачките,въобще всичко,свързано с електричеството-не съм и ги пипал.
        дам не случайно италианките имат такава репутация.. доста е изнервящо
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Аз съм на мнение че инсталацията на италианките действително е слабо място. Ядовете обаче най-често не идват от изпълнителните механизми а от буксите Провери първо буксите на моторчето и реостата. Проблемът може да се окаже именно в тях (още повече че не са ти работили и други неща по тази причина). Много лесно се оправя с малко контактен спрей. На типото ми парното правеше абсолютно същия номер, т.е. работеше само на 4-а скорост. Напръсках буксата и 3-4 пъти я включих/изключих заспа. Вече година нямам проблеми с него. С останалите букси положението е същото, както и лечението. Получава се най-вече когато колата е стояла дълго на влажно място, тогава клемите в буксата се окисляват и не контактуват добре.
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар

            Working...
            X