Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1,1 140,000 км -гори масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1,1 140,000 км -гори масло

    Кои може да са причините и как се оправят ? Благодаря на всички които могат да помогнат !

    #2
    Опитай с друго масло и ако пак го гори тогава го мисли.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      е 1во да види дали няма теч отнякъде тва не е упоменато или как го кара ако е яко ръчка във високи обороти нормално да харчи,и пак не се казва колко е изхарчило за колко км....
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        Подробности : В сервиз ми наляха "Кастрол" наливно от варела-синтетично или беше полусентитично.Имам от него половин литър .Щеката беше уж на максимум. след 300 км /вярно само катерине на 3-та / беше малко над минимум. Някъде съм чел че това синтетичното масло ,имало своиството сега в жегите да се изпарява......Не твърдя че е вярно. Ауспуха е сиво -бял и няма следи да гори масло......абсулютно никакъв теч от никъде !Препоръчително било " Селения" или " Valvoline" Дали да досипа, или НОВО от двата вида едно да си купя и заредя ? БЛАГОДАРЯ на всички до сега !

        Коментар


          #5
          Да не си проверила нивото след като колата е била в движение? Нивото се проверява поне час два след спиране.
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #6
            Това са елементарни истини. 15 години карах Лада.

            Коментар


              #7
              Смело мога да ти препоръчам да смениш маслото със Селения защото в тея варели маслата са пълна трагедия .Не че ако е в туба не можеш да случиш на менте но там положението е плачевно.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Re: Punto 1,1 140,000 км -гори масло

                Sani написа:
                Кои може да са причините и как се оправят ? Благодаря на всички които могат да помогнат !
                При абсолютно същите симптоми и 4 години /60000км/ доливане поради необходимост да сменя гарнитура смених и прословутите вложки на клапаните. От 2 месеца насам /над 5000 км/ маслото неизменно си стои на средата м/у мин-макс , проблемът е приключен.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #9
                  и аз съм с пунто...гореше масло мамка му.... не точно гореше, а се изпаряваше във вид на картерни газове - моето е 1.1 и има 1 тръбичка от капака на клапаните към въздушния филтър - всичко е омазнено... бях с полусинтетика. сега сложих минерално и съм си 6 точки...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Вложки????????????

                    Какво значи вложки на клапаните.За прав път чувам такава думичка сварзана с клапаните.Моля те обясни.......

                    Коментар


                      #11
                      Вложки на клапани значи гумички на клапани.
                      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                      Коментар

                      Working...
                      X