Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с МАР сензор на Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с МАР сензор на Типо 1.6

    Здравейте, имам проблем с този МАР сензор и разбрах от форума, че можел да се почисти с някакъв спрей WD40. Ако може някой да ми обясни какъв е този спрей и от къде мога да го намеря, ще съм му благодарен. Благодаря предварително.Където и да попитам за този сензор по магазини за авточасти, всички ми се пулят и незнаят въобще какво е това, да не би да има друго име?
    149 C2 046

    #2
    Спрея го има по бензиностанциите, виждал съм на Shell. А за МАР сензора нека Митко да каже, имам чувство че няма нещо по тоя двигател което да не знае. п.с. Аз докато напиша, той вече ти е отговорил
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      Благодаря! Но май наистина е от него. Когато взех колата, работеше само на газ. Заведох я на "доктор" и след като ми отпушиха дюзата на празен ход играеха "МНОГО" оборотите. Майстора се пулеше и не знаеше от какво е, оставих му я още малко и накрая се установи, че когато махна маркуча от сензора оборотите се стабилизират, а при сложен- играят. И от там съдя че е той виновника. Малко са "кекави" количките, но мотора е №1!Дано успея да го поправя. Сега пак въобще не пали на бенз (и 100% съм сигурен че е от тази гадна газ) дюзата май пак се е запушила. Ще я мъча.Айде със здраве :D
      149 C2 046

      Коментар


        #4
        Мерси за съветите. Проблема е, че не мога да намеря къде е това проклето моторче! Не съм много на ТИ с колите и ако някой ми обясни по-подробно ще съм му много благодарен. Още веднъж благодаря :D
        149 C2 046

        Коментар


          #5
          Ейй каква яка снимка :D , мерси много! Само да ми кажеш има ли някакъв "чалъм" при свалянето? Че много боклуци и ръжда има и мисля да го напъвам ( да не направя некоя глупост де )Айде жив и здрав
          149 C2 046

          Коментар


            #6
            ГОЛЯМО НЕЩАСТИЕ. Свалих го - нищо не се въртеше по моторчето и от радост се препънах в една гума в гаража и го изтървах на цемента Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 е бати глупака съм.Резултата - вече се върти Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Това значи ли, че е 100% мъртво? Не мога ли да го отворя по някакъв начин и да го поправя? Не виждам никакъв начин да го отворя!Направо не мога да се събера в кожата си, ще взема да се напоркамАйде приятна вечер
            149 C2 046

            Коментар

            Working...
            X