Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърд Съединител и голям празен ход Fiat Stilo 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърд Съединител и голям празен ход Fiat Stilo 1.9 JTD

    Помагайте Купих Фиат Стило 1.9 JTD 115HP преди около месец от Германия. Колата е на 90 000 км реали, тъй като има всички сервизни документи. Съединителят на колата отделя долу ниско, без притрисане или какъвто и да е шум. Та значи съединителят при натискане има не малък празен ход. Една четвърт от неговия ход е така вече споменатия празен ход . По време на празния ход съединителя е мек като перце. След това насткането му става по-трудно, тъй като се вдървява (вероятно започва да бута вече хидравличната помпа) !? В повечето случай скоростите ми влизат перфектно , но ми се е случвало и леко да запънат-първа май от време на време. 1. Нормално ли е да имам такъв празен ход на съединителя ? 2. Може ли да се регулира твърдостта на съединителя ? Предварително ви благодаря !!!

    #2
    ако съединителя ти е хидравличен(както разбирам от поста ти), погледни двата цилиндъра - помпи - Master cylinders на англиийски, може някой от тях да е текнал и да дава ядове... лошото е, че единия трябва да е в двигателното, но другия 90% е под колата...
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      и ние имаме същият проблемкато стилото е на 30 000кмот Аутоиталия явно не им се занимава гаранционно и казахаче всичко е ОКлошото е, че долната помпа е на едно със лагера и няма достъп до неяскоро мисля да се боря с проблема и ако изскочи нещо ще пиша

      Коментар


        #4
        Освен, че се втвърдява съединителя имаш ли и празен ход ?Ако имаш същия проблем, колата ти е на 30 000 км и ти е гаранционна. Ауто Италия не трябва да ти се правят на остроумни, а да решат проблема в гаранционния срок ? Имам и друг автомобил - Skoda Felicia и от Scoda Auto не искаха да решат проблема в гаранционния период. Много се ядосах и написах официално писмо до Scoda/VW в Германия. Нямаш си на представа, след този майл колко бързо ми се обадиха Scoda Auto (българския представител) за да разрешат проблема - и го разрешиха без да се ослушват повече. Давай. Успех !!!

        Коментар


          #5
          При мен съединителя отделя нормално, усилието е постоянно през целия ход, и само си мисля че е по-дълъг отколкото бих искал да е.Не знам дали е така при останалите Стил-а, но може би скоро и ще сменям съединител - над 100 хиляди съм вече...

          Коментар

          Working...
          X