Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За смяна на гуми на Темпра 4х4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За смяна на гуми на Темпра 4х4

    Интересувам се дали може да имам проблем с автомобила, като повишен разход, грешки в компютъра, при положение че взема по високи гуми от стандартните (които по каталог са 185/60/14).Искам да взема зимните по-високи защото понякога дори и от много нисък бордюр предната броня леко застъргва и е много неприятно.Благодаря предварително!
    FIAT and NIN the best combination...

    #2
    аз съм се чудел същото, защото наистина е много неприятно като си закачиш бронята, всеки път слизаш гледаш...обаче при по-високи гуми да не се появи и друг дефект- да задират като е по-натоварена колата?
    ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

    Коментар


      #3
      Re: За смяна на гуми на Темпра 4х4

      Не мисля че влияе на разхода и компютъра ... единствено дали няма да ти опират в калниците и разликата в километража и скоростомера ... но за това погледни: тук ... има в дясната част на сайта един калкулатор ...
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Re: За смяна на гуми на Темпра 4х4

        ivo написа:
        единствено дали няма да ти опират в калниците
        и аз имам предвид това, защото един познат така си сложи по-високи гуми на Волвото и като се качат 3-4-ма и на завои почваха да стържат гумите в калниците... което е дота кофти...
        ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

        Коментар


          #5
          proq - Ами ако погледнеш на Темпрата, ще видиш че доста по високи могат да се сложат, защото разтоянието до калниците е доста по-голямо от някои автомобили.При мен проблема идва и от това че е 4х4 и трябва гумите да са еднакви и не знам в компа да не са дадени данни замо за този цолаж, просто не съм сигурен...
          FIAT and NIN the best combination...

          Коментар


            #6
            trent написа:
            proq - Ами ако погледнеш на Темпрата, ще видиш че доста по високи могат да се сложат, защото разтоянието до калниците е доста по-голямо от някои автомобили.
            по-принцип не се бях замислил... :D прав си! но пък сега си мисля(не съм напълно убеден) че май като се качат повече хора в моята кола доста слиза надолу задницата... (трябва да се загледам...)
            ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

            Коментар


              #7
              Ами да ти кажа моята защото е SW ли за какво ли ама и трима да се качат с товар не слиза много надолу.Както колегата ivo е посочил този много полезен сайт за гумите, всяка промяна на височината и ширината на гумите малко или много влия на двигателя, респективно разход и т.н. Просто скоростната кутия е съобразена с конкретния размер гуми.От друга страна много ми се иска да взема по-високи че тези дупки и бордюри направо ми късат нервите пък и за offroad е по-добре
              FIAT and NIN the best combination...

              Коментар


                #8
                много е важно размера на гумите да е един и същ, защото колата е 4x4. аз бих ти препоръчал да сложиш 185/65 -14 или 175/70 -14. първите са на същата ширина само по високи, а вторите ще са по тясни (което е по добре за зимата) и по високи. можеш да сметнеш разликите във височините на по горе споменатия сайт. занимавал сам се 6 години с гуми и сам ги правил тези номера. МИНУСИ : ГРЕШНИ ПОКАЗАНИЯ НА таблото скорост, километраж, по- нестабилна по завоите и по всяка вероятност по-висок разход. ПЛЮСОВЕ - по голям просвет
                UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                Коментар


                  #9
                  trent написа:
                  Ами да ти кажа моята защото е SW ли за какво ли ама и трима да се качат с товар не слиза много надолу.
                  абе трябва да проверя... това го казах малко по спомени, ама може и да бъркам
                  От друга страна много ми се иска да взема по-високи че тези дупки и бордюри направо ми късат нервите пък и за offroad е по-добре
                  Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                  ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                  Коментар

                  Working...
                  X