Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутон за аварийните - Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бутон за аварийните - Мареа

    Здравейте. "Прясно" регистриран съм, защото съм и "пресен" собственик на Фиат. От близо месец карам Мареа Weekend 100TD. Вчера ме "споходи" първото дребно проблемче. Бях включил аварийните светлини, както много пъти досега. Когато реших да ги изключа обаче, установих, че бутонът не помръдва. След като опитвах дълго време с "добро", накрая бях принуден да действам по-твърдо, защото е логично, че не мога да оставя колата в гаража на аварийни. Последствията - изключени аварийни, но бутонът е вече "непоклатим" - ни напред, ни назад.Някой с подобен проблем? Ще бъда биродарен за помощта ви.ПП Ако е писано вече по въпроса - извинявам се, не можах да открия подобна тема.
    Marea Weekend TD100 ELX '97

    #2
    аварийни

    разглоби кората и пак поглени дали работи може нещо да се е разместило иначе трябва да го разглобиш
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: аварийни

      kluchar написа:
      разглоби кората и пак поглени дали работи може нещо да се е разместило иначе трябва да го разглобиш
      Извинявай, kluchar, за лаишкия въпрос, но коя кора имаш пред вид?
      Marea Weekend TD100 ELX '97

      Коментар


        #4
        Трябва да извадиш самия бутон и да го разглобиш или направо смениш. Най-вероятно се е счупила пружината.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Трябва да извадиш самия бутон и да го разглобиш или направо смениш. Най-вероятно се е счупила пружината.
          Някаква "сламка" за последователността на работата по ваденето на бутона, подобна на описанието за разглобяването на аудиосистемата?
          Marea Weekend TD100 ELX '97

          Коментар


            #6
            Това ще свърши ли работа На теб само 3 и 4 ти вършат работа. Надолу няма смисъл да разглобяваш.
            Прикачени файлове
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Ел МареАчи написа:
              Rokambol написа:
              Трябва да извадиш самия бутон и да го разглобиш или направо смениш. Най-вероятно се е счупила пружината.
              Някаква "сламка" за последователността на работата по ваденето на бутона, подобна на описанието за разглобяването на аудиосистемата?
              Намерих упътване как се сваля бутона - стр. 56, Bodywork Part2.pdf от Marea_Workshop_Manual.
              Marea Weekend TD100 ELX '97

              Коментар


                #8
                Май сме открили едно и също.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Ел МареАчи написа:
                  Ел МареАчи написа:
                  Rokambol написа:
                  Трябва да извадиш самия бутон и да го разглобиш или направо смениш. Най-вероятно се е счупила пружината.
                  Някаква "сламка" за последователността на работата по ваденето на бутона, подобна на описанието за разглобяването на аудиосистемата?
                  Намерих упътване как се сваля бутона - стр. 56, Bodywork Part2.pdf от Marea_Workshop_Manual.
                  E...ти съвпадението, точно това намерих и аз! Благодаря много. Утре ще задвижа процедурата и ще пиша за резултата.
                  Marea Weekend TD100 ELX '97

                  Коментар


                    #10
                    Както се вижда, не се захванах "утре", но по-хубаво късно отколкото по-късно...Та седнах днес и извърших манипулациите, описани в "сламката".Има все пак тънкости при сваляне на блока с бутоните (switch unit). Това ме забави най-много, защото не трябва с "рогите". Накрая подходих по следния начин:1. Свалих средното капаче, което е декоративно. 2. Повдигнах блока като натиснах леко с отверката отворчеата, в които влизат крачетата на капачето.Така успях да изкарам блока. Може да има и по-правилен начин, но аз поне не го открих.Бутонът е за смяна, има счупени пластмасови водачи.Създадох си обаче проблеми. В един момент престанаха да работят мигачите и фаровете за мъгла (предни и задни). Нейсе, след некраткотрайна борба проработиха, но не разбрах къде беше причината, което е кофти.Сега ще търся бутон.Апропо, къде ги продават таквиз дреболии? За Пловдив става въпрос.Успехи.
                    Marea Weekend TD100 ELX '97

                    Коментар


                      #11
                      Причината е, че като не ти е свързан бутона за аварийни - не ти работят и мигачите отделно. И аз така един път ми се наложи да карам докато бях свалил средната конзола и се чудех кога успяха да се прецакат мигачите. Като свързах бутона за аварийни проработиха и мигачите
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        spark, благодаря. Следвайки логиката и аз това си мислех, но не бях сигурен.Ходих до местния Динекпрес да проверя как стои въпросът с бутона (впрочем, не знам дали е "национален" или само "местен" представител на Фиат).Не останах очарован - след 01.09 с поръчка, като се иска номера на рамата на колата. Хайде за срока е ясно - целокупният макаронаджииски народ е в отпуска, но това за рамата ме учуди - поне на пръв поглед този бутон е еднакъв поне за трите модела Браво/Брава/Марея... Даже цена не иска да ми каже. както и да е, ще изчакам до 01.09.
                        Marea Weekend TD100 ELX '97

                        Коментар


                          #13
                          Сигурно ти искат номера на рамата, за да са сигурни за модела който се поръчва.. че магаизни всякакви а персонала в тях кой знае колко разбира. Доста пъти ми се е случвало да връщам елементарни резервни части (като накладки) и то от Ал. Ауто защото онея не знаят какво продават. Виж колежката EVITA нали разпродава колата на части и е от Пловдив, питай я за тоя бутон.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Проблемът е решен с/у 20лв. Взех от морга бутон за Браво/а и стана. Всичко работи.Между другото ме светнаха за какво е плоското бутонче, което е на ключалката. Ако не е обсъждано - ще пиша.Благодаря на всички за отзивчивостта.ПП Описах решението и в "ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ", тъй като засяга тази тема.
                            Marea Weekend TD100 ELX '97

                            Коментар


                              #15
                              Плоското бутонче за какво е? Ключа като се върти обратно може да си пуснеш габаритите. Това ме кефи при Фиат, че като извадиш ключа и си с изгасени габарити, освен ако не си на ПАРК режим
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X