Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко е резерва на Брава 1.6 16V ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко е резерва на Брава 1.6 16V ?

    ...това го питах и в миналата ми тема но нещо никой не ми отговори...та колко бензин имам след като ми светне лампата?питам щото кото светне и веднага бегам да зареждам и като съм на път се спичам да не свърши бързо :D .....
    Fiat Brava 1.6 16V '98

    #2
    наи-лесния начин да разбереш на колко литра ти светва лапата е като заредиш до горе, когато ти светне лампата и литрите които побереш ги вадиш от общата вместимост. на бравата резервоара мисля че е 50 л.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      e,тая сметка съм я правил ама..............100 лв не ми се дават.... :D
      Fiat Brava 1.6 16V '98

      Коментар


        #4
        Когато купих моята кола от автосалона естествено стрелката на горивото беше на нула сложих 10 литра и за моя изненада лампата за резерва продължи да свети първо си помислих че нещо не е наред и се върнах дазаредя още 10 литра,тогава лампата загасна, така че светнели ти лампата значе имаш около 10 литра.

        Коментар


          #5
          това звучи добре.....мерси.
          Fiat Brava 1.6 16V '98

          Коментар


            #6
            Mitko написа:
            Не съм с Брава, но като ми светне лампата минавам още 200-250км. Бензиномерите на Типо/Темпра, Браво/Брава са еднакви и яко лъжат.
            дам и моя е полудел напоследък, но ми се струва вредно да се кара на резерва...
            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Не съм с Брава, но като ми светне лампата минавам още 200-250км. Бензиномерите на Типо/Темпра, Браво/Брава са еднакви и яко лъжат.
              Е чак 200 ... не но наистина 10 -на литра трудно я изгасят .... на завоите присветва ....след като светне за постоянно минавам 80-90 км ... предполагам и че при теб SSPURSS е така ...
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                в книжките пише че при светване на лампата остават 7л. резерва, на практика от опит и след проверки някога когато си позволявах да напълня резервоара , мога да кажа че при първо светване на лампата остават 10л, което при мен си е още 100км градско, общо взето досега (около 35000км) си е показвало вярно и не съм имал проблеми с бензиномера
                FIAT Stilo 1.4 16V
                FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                Коментар


                  #9
                  моята лампа светва за постоянно на окло 12-14л...
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Миналата седмица налях на Типото бензин за 20лв т.е. около 13 литра и лампата упорито продължи да свети въпреки че в резервоара имаше поне 2-3 литра бензин...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      абе аз ще се застраховам и приемам че имам 9-10 литра.... мерси на всички.
                      Fiat Brava 1.6 16V '98

                      Коментар

                      Working...
                      X