Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителят

    Здравейте,Купих Браво преди 4 месеца и от самото начало имах проблеми при тръгване. Колата тресе на първа при тръгване, както и на втора когато скороста е под или около 10-15 км/ч. Пробвах да натегна малко жилото на съединителя, два три оборота но проблема остана, дори в момента при смяна на скорости колата се разклаща все едно отделя не постепенно а много рязко. Повечето майстори които запитах казаха съединител !!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 и реших да карам така докато излезе от строя или докато събера малко пари. Но преди 2месеца пътувах до Варна и след магистралата от София мината на 5-та не можех да сменям скорости. Оказа се скъсано оплътнение на полуоската и изтекло масло от скоростна кутия. Долях 1.5л веднага, и се дотътрих до Варна там оправих проблема и ми казаха че всичко е ОК и шанса за поръжениа по скоростната кутия са минимални.Но започна да се чува странен шум от скоростната кутия (или съединителя), които от скоро на моменти се усилва когато двигателя работи но колата не е на скорост приличащ на търкащи се метални части. Шума продължава 5-10 сек. после остава глънещия шум и след 30-40 сек. понякога и повече пак се усилва, изчезва при натискането на педала на съединителя.За капак онзи ден смених ляв носач и като вдигнаха колата на сглобката на скоростната кутия имаше капчица масло. Но след проблема който ми се случи на магистралат доста често проверявам дали след като тръгна на мястото където съм бил е останало масло и досега не съм виждал локвичка под двигателя (за капки немога да кажа защото навсякъде около нас капки от мосло да искаш :D ).Моля дайте съвет (не съм я карал от два дни) къде да отида в София или може ли някой да помогне че като ме видят с тази варненска регистрация ми съдират кожата. (смяна на накладки 80 лв) .....Колата е Fiat Bravo SX 1997 1,6 16v Благодаря Ви предварително за отделеното време
Working...
X