Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гърмежи в аспуха.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гърмежи в аспуха.

    Получи се изведнъж насред пътя, докато се движех на пълна мощност. Гърми силно в аспуха и двигателя за миг сякаш спира. След намаляване на газта понамаля, но не изчезна съвсем. На бензин като че ли не го прави. Мощността не я чувствам да е намаляла.Някакви идеи?
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Re: Гърмежи в аспуха.

    johnfound написа:
    Получи се изведнъж насред пътя, докато се движех на пълна мощност. Гърми силно в аспуха и двигателя за миг сякаш спира. След намаляване на газта понамаля, но не изчезна съвсем. На бензин като че ли не го прави. Мощността не я чувствам да е намаляла.Някакви идеи?
    Аз знам че става от много богата смес, която се запалва в ауспуха. Някой пипал ли е по двигателя преди да започне да гърми?

    Коментар


      #3
      Re: Гърмежи в аспуха.

      tomny написа:
      Аз знам че става от много богата смес, която се запалва в ауспуха. Някой пипал ли е по двигателя преди да започне да гърми?
      Ами и аз това си помислих, но при мене започна изведнъж - тоест нещо се е повредило.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Re: Гърмежи в аспуха.

        Ами стандартното което знам в такива случаи е да провериш въздушния филтър, кабели, свещи. Сега се сетих, че бях чел за запалването, което беше направил. Да не би да не си мап-нал както трябва картата за газ? Или да има бъг, от което да ти бяга центровката на искрата? Питах дали не е пипано по двигателя, защото такова нещо теоретично може да се получи и от неправилно поставен ремък. Но ако не е това, то проблема остава в запалителната система.

        Коментар


          #5
          Провери си твоята "джаджа" предполагам дебре знаеш че атмелите не са най шумоустойчивите МК, а в един бензинов автомобил шумове да искаш. Ако си взел обаче всички необходими мерки при проектирането (особено на платката) не би трябвало да има ядове, мисля че най-често му се омагьосваше еепрома, да не държиш нещо важно там? Абе що не си свалиш и прочетеш чипа да видиш как са нещата. Или пък някой от датчиците нещо да прави???
          ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
          Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

          Коментар


            #6
            Хм. То е ясно, че първо ще си проверя запалването. Още повече, че с него мога да си правя каквото си поискам. Безпокои ме обаче, че не е то. Първо и на бензин и на газ колата все пак си върви, макар и с гърмежи от време на време. Второ, проблема възникна изведнъж, доста след като инсталирах системата. Този следобед ще тествам цялата запалителна система, за да видя дали не е нещо там.Възможно ли е обаче (което повече ме притеснява) да съм пукнал някой изпускателен клапан и да изтича горивна смес в аспуха?
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              johnfound написа:
              Възможно ли е обаче (което повече ме притеснява) да съм пукнал някой изпускателен клапан и да изтича горивна смес в аспуха?
              Взи ми думите от устата... Може и да не затваря добре поради износване...Нали това се води като един от недостатъците на газта като гориво - вследствие на по-бавното горене - износване на изпускателните клапани ...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                След малко проби: Гърменето изчезва напълно след доста силно обогатяване на горивната смес. Този факт направо ме побърка... Единствените обяснения, което виждам е или изпарителя ми нещо се е запушил, или качеството на газта, която зареждам (от Еко) се е променило изведнъж...
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  И за да закрия темата - проблема се оказа в свещите. Шампион (възможно фалшиви). Не че определих свещта, която прави проблеми, но ги смених всичките и двигателя вече не гърми...Така и не разбрах защо обогатяването на сместта води до намаляване на гърмежите.Така и не разбрах какво не им е наред на Шампионките - може би от по-голямата енергия на мовото запалване са пробили/прекъснали и т.н.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Champion с черен надпис - в кофата веднага. То на чисто нови двуполюсни такива свещи с просто око се вижда, че разстоянието на електродите не е еднакво.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар

                    Working...
                    X