Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

3 въпросчета за Bravo (колко масло, часовник,слагане на CD)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    3 въпросчета за Bravo (колко масло, часовник,слагане на CD)

    Здравейте от днес и аз съм с Bravo JTD. Това ми е първия фиат и ме мъчат няколко проблема. 1.Как да сверя часовника на оригиналното радио, защото ме побърква - само премигва.2.Искам да махна оригиналното радио и да си сложа CD, но разбрах че ми трябва пластмаса която да уплътни дупката която остава. Къде мога да си купя такова нещо и на какава цена?3.Колко, какво и на колко километра се сменя маслото? Мисля да си купя Селения Турбо дизел 10/40.Мерси предварително за отговорите!
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    1. Ако сменяш радиото за какво ти е да го сверяваш?2. www.avitel-bg.com - около 30 лв.3. Мен, ако ме питаш, по-добре си вземи Mobil (5 литра за около 40-50 лв.). Масло се сменя на 8000 км.

    Коментар


      #3
      И аз сигурно ще сменявам оригиналното радио и ще ми трябва такава приставка, но като гледам май по този начин ще си загубя часовника.

      Коментар


        #4
        mvmrik написа:
        И аз сигурно ще сменявам оригиналното радио и ще ми трябва такава приставка, но като гледам май по този начин ще си загубя часовника.
        Е като сложиш CD-то на него ще си има часовник

        Коментар


          #5
          wwweb написа:
          1. Ако сменяш радиото за какво ти е да го сверяваш?2. www.avitel-bg.com - около 30 лв.3. Мен, ако ме питаш, по-добре си вземи Mobil (5 литра за около 40-50 лв.). Масло се сменя на 8000 км.
          Само не вземай от Метро,там няма нищо общо с Мобил
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6
            Мерси за информацията. Предпочитам да си вземе Selenia, защото го взимам директно от вносителя и на много добра цена. Може ли да ми кажете колко литра събира мотора? А защо маслото се сменя на 8000 а не на 10000?
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Трябва да покрива B3+CD 10w40 ,вместимост 4,5 литра,но е съмнително да събереш цялото количество,т.к. винаги остава нещо в мотора.Сменя се на по-малко км защото е дизел,най-вече заради съдържанието на сяра в нафтата ,която изяжда алкалния резерв на маслото.Заради отделянето на твърди частици и т.н и т.н.Сменяй го на 8000км и не се кахъри.
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                маслото за JTD е Selenia WR Dieselако караш прeдимно градско - 7 - 8 000иначе може и до 10 000
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Мерси за информацията. Selenia WR немога да намеря и ще му сложа Turbo Diesel. Едва ли ще има голяма разлика. Относно карането - карам много градско и много извънградско - съотношение 40:60 в полза на извънградското.
                  Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                  Коментар


                    #10
                    TD е доста старо като характеристикиможе да покрива и по-новите, но не е документирано (тествано официално)
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      sev написа:
                      TD е доста старо като характеристикиможе да покрива и по-новите, но не е документирано (тествано официално)
                      Само да отбележа, че JTD събира 4,9 литра!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        1.Задържаш натиснато часовничето и почваш да щракащ по запаметените станции: 2(-1ч) 3(+1ч) 4(-1мин) 5(+1мин).3. Кастро` Магнит 10В40ка или Селения - колегите ще ти кажат каква дали 20К или Голд ако става за дизел.2. и аз щях пак да питам, че предните отговори бяха половинчати и валидни само за софия. http://www.avitel-bg.com/индекс-javascript:void(нема линк - в аксесоари дето е); това там май не става за бравита а само за пунтиняколко стотин грама разминаване може да имаш колко ще събере ако не изхвърлиш масло със стария филтърв метро е "еС" наистина а не е 1-вокласния мобил
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          niko_ymn написа:
                          2. и аз щях пак да питам, че предните отговори бяха половинчати и валидни само за софия. http://www.avitel-bg.com/индекс-javascript:void(нема линк - в аксесоари дето е); това там май не става за бравита а само за пунти
                          Имат я, но трябва да им пишеш mail. Не знам защо не я поместват на сайта. Само предупреждавам, че е от грозната, по-скъпа пластмаса. За съжаление вече и в моя сервиз няма от хубавата ...

                          Коментар


                            #14
                            wwweb написа:
                            трябва да им пишеш mail. Не знам защо не я поместват на сайта. Само предупреждавам, че е от грозната, по-скъпа пластмаса. За съжаление вече и в моя сервиз няма от хубавата ...
                            имаш в предвид в "твоя" любим сервиз най-вероятно
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #15
                              wwweb написа:
                              трябва да им пишеш mail. Само предупреждавам, че е от грозната, по-скъпа пластмаса. За съжаление ...
                              така и си мисех да направя, мерси(където търсих, не са си зареждали хубави части, кво стана то - сичко е с връзки като едно време, няма начин да не доставят пак нещо което се търси, мен така ми казаха нямаме вече щото не се внасяли за да ми пробутат смотан, и 50 лева да извадиш те нямали и капаро да им ги даваш, не се занело за колко време може да се намери, да ги таковам) "и пари да имаш, къде да ги похарчиш няма" Спенс
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X