Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо-то тресе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо-то тресе

    Здравейте колеги,от няколко дни като угася колата и така се разтриса, чак гърнетата удрят в подаи днес вече се скъса на най-задното гърне ухото което го държи към купетодо сега само като тръгвах ми тресеше малко но мислех че е е съединителя и се бях подготвил да го сменямама сега и като я угася и го правиимали някой идея къде е проблема ?
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    #2
    Ако си с карбуратор - провери електромагнитния вентил, който спира бензина за празен ход. Може да е блокирал в отворено състояние и да продължава да пуска бензин. Тогава двигателя може да дизелира за няколко секунди на много ниски обороти. Това в комбинация със скапани тампони на двигателя може да предизвика здраво тресене на двигателя и от тук на изпускателната система.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      не съм с карбуратор -колата от подписапълна инжекцияа и май като паля леко тресе ама може и да ми се струва самокато я купих смених тампона на скоросната кутия но ефекта беше малък и си мисля че пак ще се скъсазатова се шашкам
      Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

      Коментар


        #4
        Тампоните пак си остават за проверка. Иначе при инжекционите не знам дали има дизелинг??? Да не си с газова уредба?
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          и газова нямам
          Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

          Коментар


            #6
            а и май ми трябва снимка щото искам да проверя тоя клапан и това прословуто моторче за празен ходама кое каде е ?
            Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

            Коментар


              #7
              клапана за празния ход мисля,че седи близо до долкото иначе тресенето е вероятно от средния тампон

              Коментар


                #8
                точно средния тампон смених -Пирели от Еуро 07 но тресенето си остана- е намаля малко щото стария беше скъсан но се притесних дали проблема е само в съединителя ?
                Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                Коментар

                Working...
                X