Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна тампон на макферсън на крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна тампон на макферсън на крома

    става дума за горния тампон на амортисьора, този който на предницата е наречен тампон на макферсон, отзад обаче не знам дали баш така се казва. отпред за да се смени трябва да се свива пружината, а отзад се чудя дали не е по хитро направено и да не се слага под калника, а над него и съответно да няма нужда от свиване на пружина? някой правил ли го е
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Правил съм го(е, не изцяло сам) много пъти. Няма как, трябва да разглобяваш, т.е. да свиваш пружината. За срам и резил забравих точно какво се правеше после, но си спомням, че обикновено става с гумена подложка, набутваш я и готово. Тя не позволява на скъсалата се част от тампона да мърда. Това е налко гаражен метод, де, най-добре е да смениш тампона Ама поне лесно се се бърка отгоре, 3 гайки 13-ки са. Друг вариант, разбира се е цял комплект да си купиш (2-ра употреба), би трябвало да е около 35лв(предният макферсон е 40). И като имаш предвид, че маншона струва май около 20лв(не съм сигурен), труд за свиване, ако нямаш скоби, преебване на резбата на стеблото, специален глух ключ, за да хванеш през него контра и т.н. голяма разправия - ти си прецени кое е по-лесно и евтино Освен това, така добиваш и друг(да не казвам нов) амортисьор... Аз чакам на моята скоро да почне така добре познатото ми характерно похлопване. Ама засега "спи"!Поздрави
    Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
    Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

    Коментар


      #3
      е ако щеш ми вярвай, но мислиш като мен с този вариант с 2 ръка макферсън. и аз натам се бях насочил, щото тампона се вижда дали е скъсан като го купуваш, пък нов е почти колкото 2 ръка мак-сон. просто и аз обмислях ако няма нужда случайно да се свива пружината да го сменя с нов, ма щом ше си праим мръсни номера целия ще сменям. мерси много.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар

      Working...
      X