Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Волана ми играе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Волана ми играе

    Ами съжалявам за можеби тъпия въпрос ама съм млад шофьор все пак :D Таааа от извесно време когато карам по магистралата и дигна над 110-120 км/ч волана започва да ми играе в ляво и дясно ест. се отразява и на колата. Става притеснителхо ако зема да дигна повече от това и искам да попитам каква може да е причината. Горе долу по същото време и забелязъх че предния ляв амортис. е изпуснал и ми тропа (ще го сменям в най-скоро време). Предполагам че това е причината но да попитам. Мерси
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    #2
    Re: Волана ми играе

    Interceptor написа:
    Ами съжалявам за можеби тъпия въпрос ама съм млад шофьор все пак :D Таааа от извесно време когато карам по магистралата и дигна над 110-120 км/ч волана започва да ми играе в ляво и дясно ест. се отразява и на колата. Става притеснителхо ако зема да дигна повече от това и искам да попитам каква може да е причината. Горе долу по същото време и забелязъх че предния ляв амортис. е изпуснал и ми тропа (ще го сменям в най-скоро време). Предполагам че това е причината но да попитам. Мерси
    Като за начало - провери си предните джанти и ако са криви отиди при гумаджия да ги изправи и да ги балансира.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Или ако си карал по черно и имаш кал по джантите.

      Коментар


        #4
        Re: Волана ми играе

        kiro_of_the_day написа:
        Interceptor написа:
        Ами съжалявам за можеби тъпия въпрос ама съм млад шофьор все пак :D Таааа от извесно време когато карам по магистралата и дигна над 110-120 км/ч волана започва да ми играе в ляво и дясно ест. се отразява и на колата. Става притеснителхо ако зема да дигна повече от това и искам да попитам каква може да е причината. Горе долу по същото време и забелязъх че предния ляв амортис. е изпуснал и ми тропа (ще го сменям в най-скоро време). Предполагам че това е причината но да попитам. Мерси
        Като за начало - провери си предните джанти и ако са криви отиди при гумаджия да ги изправи и да ги балансира.
        може джанта може и самата гума да е скъсала телове и да се е изкривила. точно това правих тези дни. и моя волан играеше като луд , а и колата носеше осезателно на дясно. при проверка на стенд за преден мост се оказа че на колата нищо и няма просто гумата е скъсала теловете и се е деформирала .
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          И аз имам същия проблем от много време. Само, че .. не при толкова големи скорости. А и тука няма къде да ги развия де. Тръгвам .. и от 20 до към 40-50 .. тресе. Над 50 спира .. нататъка не знам на колко почва пак. Хода на движениете ляво дясно е .. някъде около .. 0,5 см до 1 см. Не се усеща на траекторията. Върви направо колата. Но волана тресе дразнещо. Нямам криви джанти. Гумите ги въртях. Задни/предни , леви/десни .. не. Не се оправя. С всичките тресе. (Само да вметна че не е и от гумите, защото нямат посока)

          Коментар


            #6
            Процедира се по няколко начина. Първо се балансират гумите и се проверяват джантите за кривини. Ако няма промяна се прави "регулиране на предница". Ако пак нищо не се променя се оглеждат внимателно предните амортисьори. При нужда се сменят. Има вероятност и от "изядени" втулки на носача да се получават такива вибрации, или скапани кормилни накрайници.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Най-вероятно са носачи, както казва Владим - имах същият проблем и вначалото и аз мислех, че е от баланса на гумите, но си се оказаха носачи.Купих някакви турски по 55лв (Технорот или нещо такова)
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                Ами да ще ги направя всичките процедури заедно със смяната на амортисьорите че на дълъг път направо ме е страх така
                Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                Коментар


                  #9
                  Проверяваш и задните гуми, аз също имах този проблем с тресенето около 40км/ч (и то доста яко). За това около 120 нямам идея (нови гуми, балансирани, нови носачи и др. и си тресе), но около 130 изведнъж спира и колата заспива, вдигал съм до 150 и няма проблеми, не носи и не вибрира. Колкото и да ви е странно, колата изпада в невероятен резонанс и от тях, както ми каза един гумаджия до нас в Сф, едва ли не, повече, отколкото от предница... Около месец след това, навръщане от работа спуках задна гума, минах през него да даде някакво търкало, колкото да не прецаквам резервната и - ! на другата сутрин, реших да се разходя повечко с колата и вместо Хладилника - НДК, газ нагоре, околовръсното и по България на скорост до НДК. Колата не трепна за миг, представете си чудването... просто последва цялостна смяна на гуми и всичко заспа.

                  Коментар

                  Working...
                  X