Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно степени на перката на радиатора за крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно степени на перката на радиатора за крома

    2000 8в, чудя се дали няма 2 степени перката за охлаждане на радиатора? не разчитам на датчика, понеже той е сменян и не знам кой каква мизерия е направил и какъв датчик е сложил. също ме интересува каква е работната й температура
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    добре, а как да си сменя чистачките на кромата? имам и друг въпрос- вредно ли е да се спира колата на наклон, не се обезводнява един вид като антифриза седи под наклон
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      ако няма клима, трябва да си с една степенперката би трябвало да се включва при 90-94 оС и да изключва при 85-89 някъдеа това за наклона е абсолютно невярно
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        не пич за наклона се бъзиках и за чистачките също, иначе че има клима има, а и даже климатроник. това 100% предпоставка за 2 степени на перката ли е? перката не ме бърка, тя зависи от датчика, а датчик мога да си сложа какъвто ми е кеф и да си променя температурата на включване на перката, но ме вълнува на каква температура трябва да работи, знам, че някой коли бачкат на 95-97 например, аз всичко досега дето съм карал е било на 89-91 и се чудя да не би да е нормално това ми загряванедо малко под 100 на кромата?
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          иначе че има клима има, а и даже климатроник. това 100% предпоставка за 2 степени на перката ли е?
          Да, това е предпоставка, но за да разбереш дали е 100% така, погледни в раздел "Дизели" скорошна тема от началото на юли "Перки при прекомерно загряване". Ако в/у твоя вентилатор, или наблизо видиш такъв товарен резистор - процентите са 100.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            по принцип бензиновите коли работят на 90 градусанай-вероятно не ти работи първата степен, а само втората
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              благодаря момчета!
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                добре, а как да си сменя чистачките на кромата? имам и друг въпрос- вредно ли е да се спира колата на наклон, не се обезводнява един вид като антифриза седи под наклон
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар

                Working...
                X