Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за радар-детектор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпросче за радар-детектор

    Здравейте всички!Преди седмица и нещо се оборудвах с радар-детекторче Saver G-213. За повече детайли за самия радар-детектор http://emk-33.com/www/index.php?opti...384&Itemid=130. Откакто съм го взел обаче до сега (около седмица и нещо) не е бипнал нито веднъж. Вярно е че и не са ме спирали с радар, но очаквах да има и фалшиви сигнали от време на време. И тъй като в сайта пише че имало около 5% брак започнах да се притеснявам. Въпроса ми е нормално ли е за толкова време да не ми даде нито един фалшив сигнал (отначало го карах само на City режим, но напоследък го пуснах на Trace и пак нищо)? Също така ако знаете някакви места примерно с камери с радар, където вашите радар-детектори пищят кажете да ходя да го пробвам, че докато намеря полицаи с радар ония в магазина ще ме забравят. Може ли причината да е че съм го заврял в жабката на колата? Btw колата е Fiat Punto 1.1.

    #2
    А защо е в жабката? Аз не бих го оставил там ...А относно теста - отиваш до първата бензиностанция и ако не започне да пищи значи не е в ред. Но това само ако е монтиран където трябва! Извинявай, но ако ще го държиш в жабката по-добре го остави в къщи - ефекта ще е един и същи!
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Дори и да намериш полицай с радар не е гаранция, че същият е включен. Известно време карах с една Кобра. Така и не я чух да писне на радар, но виж като минавах покрай бензиностанция редовно сигнализираше. Иначе нарочно съм карал бавно покрай полицай с радар ама явно не е бил включен. Може би търпението ще ти помогне да срещнеш полицай с включен радар или пък се паразходи през деня и дано радарното сработи навреме.
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        Забравих да кажа, че брака на тези детектори е по-близо до 20% отколкото до 5 ...
        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

        Коментар


          #5
          колеги, този детектор не се лъже от бензиностанции и подобнитой е за Х-банд и засича само тези сигналии от тях в ефира има "фалшиви", но рядкопросто повечето радари засичат по няколко честоти, затова по-често писукат
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            аз имам такъв, но в града не го пускам затовава не мога да ти помогна много. мисля по ботевградско ми пискаше на влизане в сф по бензиностанциите. иначе извън града си има доста фалшификати- по магистралата на шела малко преди да слезеш от нея/в ниското/- посока от сф за плевен, преди търново доста пищи, по магистралата преди варна новия участък от каспичан също пищи лъжовно
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Колега, аз си купих миналата година Кобра - 6 бандова - ей да ти кажа в града писка навсякъде, понякога даже не мога да установя причината, мой приятел даже ми каза, че засича антирадари от други коли и затова понякога пиука на места, на които друг път мълчи. Вече не го ползвам в града , само извънградско, защото знам, че пиукне ли в 90 % от случаите стои радарче срещу мен. По принцип не карам с превишена скорост - то автомобила ми не го позволява, но досега апаратчето си е изкарало парите и даже съм на печалба Там където го държиш - може и да засече радар, но вече като те спират , затова по-добре е да е на открито - на таблото, на предното стъкло или под козирката. Хубаво е да си го прибираш вечер, да не ти го откраднат!Да си го ползваш със здраве!
              Истината е някъде там!

              Коментар


                #8
                Като гледам от линка който си дал, моят е същия. Аз съм го сложил на десния сенник. При включване издава писукащи звуци. Твоят издава ли? Моят засича климатици на сгради и коли и се обажда лъжливо. На бензиностанции не ми се е обаждал до сега. Но когато мина покрай някой вклюен радар на полицаите, започва да пищи отначало по-слабичко, но с наближаването му много силно и с постоянен звук. Знам че трябва да има пряка видимост към радар. Твоят както си го сложил в жабката няма да ти върши работа.

                Коментар


                  #9
                  И брат ми има същия в БМВто и като мина покрай бензиностанция пищи, хваща понякога и кварталните патрулки в движение Най-сигурното място да го тестваш е на бул. Яворов, по посока румънското посолство, точно преди Кулата почва да пищи яко
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    Ех... аз си купих за 100лв. 9 бандова Кобра-промоция в Техномаркет. Преди да купиш твоя антирадар беше хубаво да му разучиш спецификациите. При наближаване на бензионстания моята Кобра пищи и показа К/Ка банд сигнал. Радар-детекторите на полицаите са на Х банд. В книжката на антирадара пише, че е задължително да има пряка видимост пред него! И това не се отнася само за сигналите от лазерни антирадари, а и са стандартните!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Радар мисля, че има постоянно включен на Караулката към Богров...

                      Коментар


                        #12
                        The_Wicker_Man написа:
                        Радар мисля, че има постоянно включен на Караулката към Богров...
                        Не винаги е включен.Но да ви кажа че тия сеивъри са боклуци моето мнение го потвърждавам защото имах магазин за авто аксесоари преди няколко години и карах с една кобра от доста време и си работеше като в с.Шипка ми свирна и имаше кат с радар но на влизане в Габрово не се обади и ме спряха гледах как засичат коли а тя мълчи тогава карах стока за магазина и имах радари уислер 1730 и тоя сеивър спрях след 100метра и сложих сеивъра и тои мълчеше но с услера не беше така и до сега карам с него и съм супер доволен.
                        Обичам си работата.

                        Коментар


                          #13
                          Valentin_V написа:
                          The_Wicker_Man написа:
                          Радар мисля, че има постоянно включен на Караулката към Богров...
                          Не винаги е включен.Но да ви кажа че тия сеивъри са боклуци моето мнение го потвърждавам защото имах магазин за авто аксесоари преди няколко години и карах с една кобра от доста време и си работеше като в с.Шипка ми свирна и имаше кат с радар но на влизане в Габрово не се обади и ме спряха гледах как засичат коли а тя мълчи тогава карах стока за магазина и имах радари уислер 1730 и тоя сеивър спрях след 100метра и сложих сеивъра и тои мълчеше но с услера не беше така и до сега карам с него и съм супер доволен.
                          Сега остава и да обясниш каква е разликата между сеивъра и услера за непросветените. Благодаря.
                          Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                          Коментар


                            #14
                            На Околовръстното под Бояна, на ОМВ, почти всеки ден стоят кукис радар, предполагам че го включват Близо ти е, може да провериш.Днес бяха там към 12 на обяд.п.с. Мойто скромно мнение е, че тия антирадари не вършат работа.Може ли някой по запознат да сподели например от какво разстояние засича радара, и от какво антирадара.Второ - ако пуснат радара в момента в който видят, че някой кара по-бързо ?
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              NewUser написа:
                              Сега остава и да обясниш каква е разликата между сеивъра и услера за непросветените. Благодаря.
                              Уислър е марка радарен детектор както Кобра например. Кобрата е радарен детектор от тип сейвър (от англ. save - пазя) защото предупреждава освен за полицейски радари, за бензиностанции (да не би да ги подминете ) и за приближаващи коли на бърза помощ и пожарна. Това последното съм го чел в описанието на Кобра (не помня кой модел беше).
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X