Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

20л. на 100км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    20л. на 100км.

    Колеги, кажете какво да правя? Вече не издържам с тоя разход Може ли да давам по 40 лв. и да изминавам по 100км. Свещите са добре.Въздушният филтър е спортен и той не е мръсен!Нямам идея какво може да бъде? Дайте идея какво може да е, докато бате Бобо се прибере от море и й постави диагноза
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    #2
    Колега за Купето ли става въпрос?Първото за което се сещам е СО2 сензор да е дал фира вдига разхода от (0.200 мл - 2-3 л/100),моята така си лапкаше бензин но след като я смених останах изумен!При мен странното беше, че на празен ход бумтеше,боагата горивна смес и от аспуха миришеше на бензин та не се траеше.....лютеше яко!Не вярвам да имаш течове.....но нека и колеги кажат мнението си.Поне при мен беше така!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      dimmX написа:
      Колега за Купето ли става въпрос?Първото за което се сещам е СО2 сензор да е дал фира вдига разхода от (0.200 мл - 2-3 л/100),моята така си лапкаше бензин но след като я смених останах изумен!При мен странното беше, че на празен ход бумтеше,боагата горивна смес и от аспуха миришеше на бензин та не се траеше.....лютеше яко!Не вярвам да имаш течове.....но енка и колеги кажат нението сиПоне при мен беше така!
      Извинявай забравих да напиша, да за Купето става въпрос А другото, което забравих е, че термостата е за смяна - колата е непрекъснато студена дори и в най-голямата жега, не се включва перката А чак пък 20 на 100 през лятото! Незнам!
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Ами на моето Р19 постигнах 18/100 преди време .... нормално е да вдигне разход (и то немалко). Сменяй го и ако пак е висок тогава търси друг проблем.
        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

        Коментар


          #5
          Дам днес някъде четох за термостата,че той е още една от причините за големия разход на гориво,но в момента не се сещам къде беше(но ще потърся) ДРуго за което си мисля е катализатора!Според мен си смени термостата,върви да замерят сондата, за катализатора незнам имаш ли и какво е състоянието му!Напълно сигурен съм,че термостата е една от причините за високия разход,след това сондата ако е заминала, за катализатора съм малко по скептичен....но нека по опитните кажат!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            dimmX написа:
            Дам днес някъде четох за термостата,че той е още една от причините за големия разход на гориво,но в момента не се сещам къде беше(но ще потърся) ДРуго за което си мисля е катализатора!Според мен си смени термостата,върви да замерят сондата, за катализатора незнам имаш ли и какво е състоянието му!Напълно сигурен съм,че термостата е една от причините за високия разход,след това сондата ако е заминала, за катализатора съм малко по скептичен....но нека по опитните кажат!
            Виж за катализатора и аз си го мисля, защото онзи ден един приятел ми каза, че като карал зад мен му смърдяло гадно, но не на яйца и там както го оприличават, а на бензин А и като я настъпия извънграда и после имам чуството, че се отпушва и върви повече, но това са само предположения и незнам дали е от това
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              Значи ако искаш ме послушай и спази реда......термостат сигурен виновник,сонда-ако е заминала сигурен виновник за катазлизатора ще чакам колегите да се изкажат да не те подведа!ПРи мен яко смърдеше на бензин не се стои зад колата направо плачеш и всичко това с яко бумтене на празен ход!По съвет на колега който ми помага доста си откачих сондата иработат на колата се промени и мириса на бензин се загуби!Ако искаш я замери да видиш как е състоянието и и ако е заминала я откачи и карай без нея известно време!Ако тя не работи коректно ще мирише на бензин и още как!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                мойта на ръчка харчи толко,кротко каране може да го докараш до 10 ама си е мъка,верочтно да е ламбда сонда или разстроен CO потенциометър

                Коментар


                  #9
                  Термостата на моето купе беше постоянно отворен при покупката в германия а тогава си беше студено още и до тук карах със студен двигател при скорости от 130км ми даваше разход 7.7 някъде. Проблема ще е другаде за такъв голям разход.
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #10
                    Valentin_V написа:
                    Термостата на моето купе беше постоянно отворен при покупката в германия а тогава си беше студено още и до тук карах със студен двигател при скорости от 130км ми даваше разход 7.7 някъде. Проблема ще е другаде за такъв голям разход.
                    В града обаче нещата са други! Като е за смяна, сменявай го. Така ще ти отпадне една причина или евентуално ще се оправи.
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар


                      #11
                      Valentin_V написа:
                      Термостата на моето купе беше постоянно отворен при покупката в германия а тогава си беше студено още и до тук карах със студен двигател при скорости от 130км ми даваше разход 7.7 някъде. Проблема ще е другаде за такъв голям разход.
                      и аз мисля че причините са няколкоили една по-сериознатермостата през лятото не можа да вдигне толкова разхода
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        pugsy написа:
                        мойта на ръчка харчи толко,кротко каране може да го докараш до 10 ама си е мъка,верочтно да е ламбда сонда или разстроен CO потенциометър
                        Човече, аз изобщо не я ръчкам То си представям тогава какъв разход ще даде Какво е CO потенциометър? Къде стои този потенциометър?
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          Откакто я взех има проблем с първото палене на студен двигател, а и оборотите са високи непрекъснато.Вчера се опитах да потърся моторче за празен ход и да го почистя, но установих, че няма, т.е. не е като на Алфата или Бровото, а е някакъв потенциометър ВЕБЕР. Той чисти ли се? И има ли проблем, че го свалях и незнам дали съм го нагласил точно Хора помагайте, че ми писна вече
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            при купето нямам идеявиж в аутодата,там мисля,че е показано къде седиако имаш ламбда сонда,вероятно го нямаш този потенциометърот термостата се съмнвам да ти харчи толко много колаталамбда сонда,прецакан инжектор или да тече от някъде горивоедит:погледнах в аутодата-та и не видях да имаш CО потенциометър

                            Коментар


                              #15
                              двамата вместо да си пишете, защо не се видите и pugsy да направи една диагностика :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X