Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ел. стъкла...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ел. стъкла...

    Лесно ли се свалят корите на вратите?Ако има някой чалъм моля кажете,за да не се мотам цял ден.В лявата врата нещо трака яростно като карам по неравен път и свалено стъкло,та искам да смажа стъклата за де се отварят по-лесно и плавно и да оправя това изнервящо тракане,та къде и какво се смазва?
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    Ами аз мога да кажа за моето Типо за корите на вратите, че ми се наложи веднъж да ги свалям. Оказа се, че е доста елементарно. Развиват се двата болта с които се крепи дръжката за вратата, вади се ръчката за сваляне и вдигане на стъклото (моето е с ръчка) и това е всичко - кората се вади.

    Коментар


      #3
      След като ги сваля,на някакви клипси ли се държи?Просто дърпам и това е?
      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

      Коментар


        #4
        Най-вероятно се държат на щипки тип мъжко-женско

        Коментар


          #5
          Petrov написа:
          Най-вероятно се държат на щипки тип мъжко-женско
          Да, точно на едни такива пластмасови джаджи се държат.Да, просто дърпаш внимателно де да не вземеш да ги отпориш с ряз от вратата.

          Коментар


            #6
            колега само не прави грешката да сваляш стъклата аз го направих на мойта темпра и сега когато стъклото е спуснато наполовина като затворя вратата трака явно някъде не е сложено както трябва, иначе за свалянето на корите на вратите ти трябва само малка плоска отверка, сваляш първо пластмасовата рамка на тва дет отваряш вратата, тя е на скоби буташ отстрани леко с отверката и трябва да излезне ама внимателно без да я зориш че много лесно се чупи и после като я смъкнеш по същия начин сваляш и корите
            FIAT
            Tempra 1.6 i.e cat

            Коментар


              #7
              А колко са долу-горе щипките?
              Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

              Коментар


                #8
                Godzi написа:
                сваляш първо пластмасовата рамка на тва дет отваряш вратата, тя е на скоби буташ отстрани леко с отверката и трябва да излезне ама внимателно без да я зориш че много лесно се чупи и после като я смъкнеш по същия начин сваляш и корите
                Да - от опит и аз фо казвам - внимавай с тази рамчица на лостчето за отваряне ... ноо първо вазвиваш дръжката на вратата - поне при темпрата дръжката прчеи да се извади рамката на лостчето ... о и още - рамката след като я откачиш от щипката се завърта и се вади от лостчето ... Щипките поне при мен се запазиха здрави всички ... но ако искаш можеш да ги смениш ... не са скъпи - стотинки някакви ....
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за ел. стъкла...

                  Vlado написа:
                  къде и какво се смазва?
                  Може да смажеш жилото на машинката, но моят съвет е ако работи добре, без да вие и чегърта, да не го пипаш. Ако се решиш имаше тема някъде, потърси я, пишеше как да се смаже.Относно дрънкането, провери си първо да не са се разхлабили болтовете на водачите и машинката. Ако са добре, на машинката за стъклото има едни гумички които я прикрепват към ламарината и служат като тампони. С времето те се поизносват и почва да подпира метала. При спуснато стъкло и свалена кора го поразклати и виж къде подпира. Моето правеше същата глупост и го оправих без да свалям машинката, подложих му малко парче гума за уплътнения която залепих към ламаринката.Успех!
                  FIAT Tipo 1,4mi - EX
                  Alfa Romeo 146ti - EX
                  Alfa Romeo 156 2,4JTD

                  Коментар


                    #10
                    А стъклото си има водачи и не е трудно да се направи да не хлопа.[/quote]колега можеш ли да ми кажеш кои водач по-точно тоз дето е острани на стъклото не от към ключалката на вратата а от към пантата или някои друг щот аз си мисля че е точно от там тва тракане на стъклото
                    FIAT
                    Tempra 1.6 i.e cat

                    Коментар


                      #11
                      благодаря за схемичката горе долу се сетих от каде трака
                      FIAT
                      Tempra 1.6 i.e cat

                      Коментар

                      Working...
                      X