Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за климатик на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за климатик на Брава

    Докараха ми в петък колата от Швейцария - Фиат Брава 1.8. Сега още е без номера и я държа на паркинг, защото трябва да изчакам да мине митническата проверка и след това ще ходя в КАТ. Имам един въпрос свързан с климатика, защото никога досега не съм имал кола с климатик. Човека който ми докара колата ми каза още преди това че като натисне копчето на климатика светва, но не тръгва и ми обясни че най-вероятно трябва да се напълни с фреон. Работата е там че аз го пробвах това копче и се чува шум как почва да работи - все едно че съм пуснал парното. Даже почва да духа въздух, но топъл - аз го пробвах за няколко секунди само, защото ми бяха казали че ако му липсва фреон не е добре да разоти така. Сега не мога да разбера дали работи или не, защото все пак оня човек ми каза че въобще не тръква, а то при мен духа топло. Може ли по някакъв начин да го изпробвам без да му навредя?

    #2
    Отвори капака, и при запален мотор натисни копчето. Ако климатика работи трябва да се чуе характечен звук "щрак’. Това е електромагнитният съединител на компресора. Ако намаш фреон, или при друг проблем няма да чуеш характерен звук при натискане на копчето.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Пробвах го и като се натисне копчето никакво щракане не се чува, просто почва да бучи все едно съм пуснал парното. Ако не работи компресора, този звук откъде идва тогава?

      Коментар


        #4
        Без фреон не тръгва, а само тръгва вентилатора в салона, но да не стане недоразумение, аз съм с така наречения климатроник и има малки разлики в действията.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          По принцип при ниско ниво на фреона климатика не трябва да тръгва, но при мен причината за нетръгването беше някаква защита на компресора,която си беше заминала, но симптомите бяха като при липса на фреон.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за климатик на Брава

            mvmrik написа:
            Докараха ми в петък колата от Швейцария - Фиат Брава 1.8. Сега още е без номера и я държа на паркинг, защото трябва да изчакам да мине митническата проверка и след това ще ходя в КАТ. Имам един въпрос свързан с климатика, защото никога досега не съм имал кола с климатик. Човека който ми докара колата ми каза още преди това че като натисне копчето на климатика светва, но не тръгва и ми обясни че най-вероятно трябва да се напълни с фреон. Работата е там че аз го пробвах това копче и се чува шум как почва да работи - все едно че съм пуснал парното. Даже почва да духа въздух, но топъл - аз го пробвах за няколко секунди само, защото ми бяха казали че ако му липсва фреон не е добре да разоти така. Сега не мога да разбера дали работи или не, защото все пак оня човек ми каза че въобще не тръква, а то при мен духа топло. Може ли по някакъв начин да го изпробвам без да му навредя?
            Отиди в Княжево, бивша бирена фабрика. Там има сервиз за климатици. Два светофара след този между Борис III и Никола Петков, в дясно , има табела. Общо взето съм доволен от отношението им и работата им./ Ирис мисля се казваше/
            Fiat Bravo 1.9 TD100 04.1997

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за климатик на Брава

              ivantt написа:
              mvmrik написа:
              Докараха ми в петък колата от Швейцария - Фиат Брава 1.8. Сега още е без номера и я държа на паркинг, защото трябва да изчакам да мине митническата проверка и след това ще ходя в КАТ. Имам един въпрос свързан с климатика, защото никога досега не съм имал кола с климатик. Човека който ми докара колата ми каза още преди това че като натисне копчето на климатика светва, но не тръгва и ми обясни че най-вероятно трябва да се напълни с фреон. Работата е там че аз го пробвах това копче и се чува шум как почва да работи - все едно че съм пуснал парното. Даже почва да духа въздух, но топъл - аз го пробвах за няколко секунди само, защото ми бяха казали че ако му липсва фреон не е добре да разоти така. Сега не мога да разбера дали работи или не, защото все пак оня човек ми каза че въобще не тръква, а то при мен духа топло. Може ли по някакъв начин да го изпробвам без да му навредя?
              Отиди в Княжево, бивша бирена фабрика. Там има сервиз за климатици. Два светофара след този между Борис III и Никола Петков, в дясно , има табела. Общо взето съм доволен от отношението им и работата им./ Ирис мисля се казваше/
              ОК, мерси - ще отида да я погледнат, но това ще е след няколко дни защото колата още е без номера и трябва първо в КАТ да ходи.

              Коментар

              Working...
              X