Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на накладки

    Колеги, от няколко дена , по някога, при натискане на спирачките по-остро , се чува леко пристъргване.Май идва отпред. Помислих, че може би накладките са за смяна. В магазина за авточасти ми казаха, че ако са се износили, на таблото трябвало да свети някаква лампа. Става дума за Фиат Браво. Та въпроса ми е - така ли е наистина, че нещо малко не ми се вярва?

    #2

    Коментар


      #3
      Има накладки с датчик за износване, но може при предишна смяна да са ти сложили само накладки, така че не разчитай на това. Като свалиш колелото ги погледни, така ще видиш колко остава.Може и да са се втвърдили вече и затова да свирят.
      In Tipo Veritas

      Фиат Типо 1.6 DOHC
      Фиат Стило 1.6

      Коментар


        #4
        Кабелът се намира на предно ляво колело (т.е. от страната на шофьора)!За да си по-сигурен можеш да махнеш гумата и да провериш!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          И аз ще сменям накладки,както предни така и задни защото веднъж при рязко ускорение и въртене на гуми ми пресветна лампата за износени предни накладки (О).Тая вечер пак карайки на 2-ра стъпах здраво на педала и пак пресветна Yellow_Flash_Colorz_PDT_21.Не свети постоянно ама по добре да не светва и за това идната седмица ще поръчам от hit-ko един комплект Permafuse и съм готов!Та и при мен има леко скърцане в завой или като спирам, но не винаги......а това означава слагай ми нови :D
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Добре де аз мойте ги смених преди два месеца и сега свирят ужасно
              Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


              Когато целта е всичко и пътят е без значение!

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Мисля че лампата за намаляла спирачна течност е тази(!) тоест тази която алармира за неизправност в ръчната!Това ,че при износени накладки нивото на течността намалява е ясно както казваш колега, цилиндърчетата изкачат и нивото на спирачната течност пада!Просто ще сменя накладките без да наливам допълнително!Нямам течове по спирачната система!(О) тази лампа е за износени предни накладки на лявото колело има датчик Иначе написаното е вярно! Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар

                  Working...
                  X